ورود اعــضــاء

همه خدمات جوانسازی پوست جراحی صورت و گردن
جراحی لیفت مانکن

جراحی پلاستیک لیفت مانکن

 مقدمه

اثرات ناشی از عمر در پیشانی و چهره ما نقش می بندد. ابروها و پیشانی جزء اولین محل هایی هستند که در صورت تحت تأثیر عوامل محیطی نظیر تابش آفتاب و باد و قوه ثقل زمین هر روز بیشتر صدمه می بینند ، شل تر می شوند و چروک می افتند و با پیشرفت این تغییرات چروک های افقی ناحیه پیشانی ، افتادگی ابروها و قسمت های خارجی پلک و خطوط عمیق بین دو ابرو (خط اخم) ظاهر می شوند.

این تغییرات علاوه بر مسن نشان دادن چهره فرد ، تصویری عصبی ، غمگین و ناراحت را در ذهن دیگران تداعی می کنند به نحوی که این افراد در معاشرت با دیگران همواره مورد پرس و جو قرار می گیرند که چرا و از چه ناراحتند؟ چرا اینقدر اخمو و خواب آلود می باشند؟

لذا امروزه در دنیا با بهبود یافتن وضعیت معیشتی مردم ، افزایش طول عمر و امید به زندگانی از طرفی پیشرفت های تکنیکال پزشکی مراجعات زیادی برای اصلاح و رفع این علائم صورت می گیرد.

اگر شما نیز جزء این گروه هستید و دوست دارید که دارای چهره های شاداب و خوشرو و جوان تری باشید می توانید با استفاده از روش های گوناگون جراحی و غیر جراحی در رفع این عیب بکوشید و آثار سن را از پیشانی خود بزدایید.

به خاطر داشته باشید که این عمل نظیر سایر اعمال جراحی پلاستیک نیازمند یک ارتباط خوب و صمیمی بین بیمار و پزشک می باشد و داشتن یک تصویر منطقی و علمی از این جراحی و انتظارات معقول از نتایج آن به شما بیشترین کمک را می کند.

 شرایط عمومی

نظیر تمام جراحی های دیگر در ابتدا می باید از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردار باشید و برای اینکه تصور کنید بالا کشیدن ابرو و پیشانی چه تأثیری در چهره شما خواهد داشت . جلوی آینه بایستید و با گذاشتن کف دست خود در دو طرف خارجی ابرو و پیشانی ، آنها را به طرف بالا و خارج بکشید اگر از تناسب ایجاد شده در چهره خود راضی هستید کاندیدای خوبی برای این عمل هستید.

بهتر است بدانید به طور طبیعی محل استقرار ابرو در آقایان روی کناره فوقانی حدقه استخوانی چشم به صورت افقی می باشد در حالیکه در خانم ها به طور معمول ابرو می باید حدود یک سانتیمتر بالاتر از کناره فوقانی حدقه استخوانی چشم و به صورت کمانی باشد و در بهترین شرایط قوس کمان ابرو در محل تلاقی 1/3 خارجی و 2/3 داخلی ابرو قرار دارد که با بالا رفتن سن به تدریج به سمت پایین سقوط می کند. لیفتینگ پیشانی و ابرو که به منظور اصلاح محل ابروها و رفع چروک های عمقی پیشانی و خط اخم صورت می گیرد گرچه از سنین 40 تا 60 سالگی پیشنهاد می شود ، لیکن در سنین پایین تر نیز در موارد خاص این عمل می تواند به صورت منفرد و یا همراه با اعمال جراحی دیگر صورت نظیر لیفتینگ صورت و گردن و یا عمل بلفاروپلاستی (برداشتن پف پلک بالا و پایین) انجام گیرد. البته لیفتینگ همواره به منظور یک عمل جراحی زیبائی مورد نظر نمی باشد بلکه در افرادی که به علت افتادگی ابرو و پلک در قسمت خارجی چشم دچار اختلال دیده شده اند یا در افرادی که دچار فلج یک طرفه عصب صورت می باشند جنبه های درمانی دارد.

 نحوه عمل جراحی

زمانی که شما تصمیم به جراحی می گیرید انتخاب یک جراح توانمند و مطمئن و ایجاد اعتماد متقابل بین شما و جراح نقش بسیار مهمی در گرفتن نتیجه موفق دارد. در طی یک جلسه مشاوره پزشک شما ضمن دادن اطلاعات ضروری در مورد تکنیک جراحی مورد نظر ،نوع بیهوشی و مراقبت های ضروری بعد از عمل و دوره بهبودی نکات زیر را مورد بررسی قرار می دهد:

1- وضعیت سلامت عمومی جسمی وروحی

2- بررسی سلامت پوست پیشانی و صورت

3- محل رویش های مو های ناحیه سر،ضخامت مو،تراکم موها و بیماری های احتمالی آن.

4- سابقه مصرف سیگار

5- سابقه حساسیت داروئی و مصرف داردهای ضد انعقادی

6- فتوگرافی های لازم از چهره شما برای تعیین روش جراحی مورد نظر تهیه می شود.

 مراحل جراحی

لیفتینگ پیشانی و ابرو در اطاق عمل در شرایط کاملا استریل و با استفاده از بی حسی موضعی و تزریق داروهای آرام بخش و خواب آلود قابل انجام است و نیاز به بیهوشی عمومی ندارد. این جراحی بطور متوسط یک تا 2 ساعت به طول می انجامد و در طی مراحل جراحی شما خواب بوده و هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد.

محل برش عمل جراحی لیفتینگ در افراد مختلف متفاوت می باشد و به عوامل متعدد بستگی دارد.

این عوامل عبارتند از:

1- کوتاه یا بلند بودن پیشانی

2- بودن موهای سر

3- زن یا مرد بودن بیمار

4- افتادگی ابرو در قسمت های خارجی و یا داخلی ابرو

مثلاً در افرادی که دارای پیشانی کوتاه هستند و خط رویش موی پیشانی در آنها جلوتر است. برش محل جراحی در قسمت تاج سر صورت می گیرد و در افرادی که دارای پیشانی بلند هستند و یا خط رویش موی آنها عقب تر می باشد.

برش جراحی در محل رویش موی بیمار صورت می گیرد. روش اندوسکوپی که بطور خاص به بیمارانی که طاس می باشند و یا در زنانی که موی جلوی سر آنها خیلی کم ونازک می باشد و یا افرادی جوانتر با استفاده از برشهای کوچک 1 سانتیمتری متعدد بطور محدود قابل استفاده می باشد.

در این روش با وارد کردن یک وسیله اندوسکوپی کوچک و پیدا کردن عضلات مسئول چروک خط اخم و پیشانی و قطع آنها در جهت اصلاح و بهبودی چروک های پیشانی اقدام می شود.

 مراحل بهبودی

در طی یک هفته تا ده روز بعد از عمل ورم و کبودی مختصر در ناحیه عمل ممکن است بوجود آید.

در بعضی افراد ورم به ناحیه گونه ،اطراف چشم ها نیز کشیده می شود.

که معمولاً به طور کامل جذب می شود.لذا پیشنهاد می شود که در این دوره در وضعیت نیمه نشسته بخوابید و در دو روز اول از کمپرس سرد موضعی استفاده کنید.روز سوم با استفاده از شامپوهای آنتی باکتریال و نرم کننده موهایتان را بشوئید و خشک کنید.

احساس بی حسی پیشانی یا خارش محل عمل غیر طبیعی نمی باشد و بتدریج از بین خواهد رفت.بخیه ها معمولا 10-7 روز بعد از عمل کشیده می شودو شما می توانید به فعالیتهای اجتماعی و روزمره خود برگردید.

اگر مختصر کبودی باقی مانده است می توانید از آرایش برای پوشاندن آن اقدام نمائید. بخاطر داشته باشید که در همه اعمال جراحی پلاستیک ،جراحی به شما کمک می کند که با از بین بردن علائم زودرس پیری در شما و ایجاد یک چهره شاداب تر و جوانتر ،اعتماد به نفس را در شما افزایش دهد.

پس در گرفتن نتیجه عجله نکنید منطقی باشید و جراح خود را تا حصول نتیجه نهائی همراهی کنید.و موارد زیر را رعایت کنید:

1- تا 4 هفته از شانه کردن و برس کشیدن موهایتان خودداری کنید.

2- تا 4هفته از رنگ مو استفاده نکنید.

3- از هر گونه دستکاری و تحریک محل عمل اجتناب ورزید.

4- در 4 هفته از (هد بند) استفاده نمایید و از تماس مستقیم پوست پیشانی با هوای سرد و باد کولر بپرهیزید .


گالری تصاویر

نظــرات کاربران

ساعت کاری :
با تعیین وقت قبلی
آدرس :
ايران، تهران، خيابان ولیعصر، باغ فردوس، برج فردوس، طبقه 5، واحد 28 ایران، تهران، شهرک غرب، فاز 5، خيابان سيمای ايران، بیمارستان لاله امارات
تلفن تماس :
22706595 ، 22706595
پست الکترونیکی :
dr.ghaisarioffice@yahoo.com
آدرس وب سایت :
http://www.drghaisari.com