ورود اعــضــاء

همه خدمات جوانسازی پوست جراحی صورت و گردن
جراحی پلاستیک پلک

عمل جراحی پلک

جراحی پلاستیک پلک

 

 

شرايط عمومی

جراحی پلك (بلفاروپلاستی) نظير ساير جراحی هاي پلاستيك نياز به داشتن سلامت كامل جسمی و روحی دارد. زيرا بسياری از بيماريهای عمومی نظير اختلالات غده تيروئيد، بيماريهای كليوی، كبدی، واتوايمون می توانند سبب ناهنجاری هایی در پلك شما بشوند كه بدون اصلاح بيماري های زمينه ای اوليه اصلاح پلك امكان پذير نمی باشد، همچنين مصرف بعضی از داروها وعادات غلط تغذيه ای نيز از اين جمله است. لذا ضروری است قبل از عمل جراحی پلك در مشاوره قبل از عمل موارد زير را به جراح خود اطلاع دهيد:

1- ديد و شماره چشم خود

2- وجود يا عدم وجود اشك ريزش

3- استفاده از لنز های تماسی و يا عينک

4- كاهش يا افزايش وزن ناگهانی

5- مصرف هرگونه دارو علی الخصوص داروهای ضد انعقادی نظير آسپرين ، بروفن ، ايندومتاسين

6- مصرف سيگار

7- سابقه بيماری های تشنجی ، ريویو آلرژی

8- حساسيت دارويی

9- سابقه عمل جراحی قبلی چشم

10- ميزان اختلال ميدان بينائی ناشی از افتادگی پلك

11- سابقه تبخال چشم

 

افتادگي پلک بالا و پف پلک پائين سبب پير نشان دادن چشم شما و بروز علائم خستگی و كسلی صورت و غمناک بودن چهره می شود و در مواردی نيز ممكن است سبب اختلال در ميدان بينائی و ديد شما شود كه با عمل جراحی پلک يا بلفاروپلاستی قابل اصلاح است.

آمارها نشان مي دهند كه هر سال قريب يكصد هزار نفر زن و مرد در آمريكا از اين عمل جراحی برای بهبود ظاهر(زيبائی) و اصلاح ميدان بينائی استفاده میكنند، در اين عمل كه با برداشت پف (كيسه های چربی) پلک بالا و پايين و حذف عضلات شل شده و پوست اضافه انجام می شود سبب جوان تر و شاداب تر شدن چشم های شما می شود و با ايجاد روحيه بهتر در افزايش اميد به زندگی ، اعتماد به نفس و سلامت روحی شما مؤثر است.

افتادگی پلک از سن 30-40 سالگی شروع می شود و تحت تأثير عوامل متعددی نظير: وراثت ،سابقه خانوادگی، مراقبت های دوران جوانی ، رژ‍يم غذايی ، شغل و خستگی فردی ، كار در محيط غير سرپوشيده، تماس با نور خورشيد،مصرف سيگار و الكل، بيماری های زمينه ای می باشد و لذا از اين سنين به بعد در صورت نياز قابل جراحی می باشد.

اين جراحی اگر چه غالباً به طور مستقل انجام می شود ليكن ممكن است با اعمال جراحی ديگر نظير اعمال بالا كشيدن ابرو Eyebrow Lifting و يا كشيدن پوست صورت face Lifting و يا ليزر تراپی پوست همراه شود.

برای اينكه شما بتوانيد تصور كنيد كه چگونه جراحی پلک (بلفاروپلاستی) سبب اين تغيرات می شود ضروری است كه راجع به نحوه عمل جراحی اطلاعات كافی داشته باشيد.

در اين كتابچه سعی شده است با توجه به تجربه جراح و سؤالات مختلف بيماران از وی به سؤالات ضروری شما پاسخ داده شود. چنانچه سؤالات اختصاصی ديگری داريد می توانيد با جراح خود در ميان بگذاريد و پاسخ علمی و درست آن را بگيريد.

 

نحوه عمل جراحی

عمل جراحی پلک بدون نياز به بيهوشی عمومی و در كلينيك يا بيمارستان در شرايط استريل، با بی حسی موضعی به راحتی وبدون هيچگونه درد وناراحتی قابل انجام است. اين جراحی امروزه به دو روش؛ جراحی معمولی و يا ليزری بنابر نظر و توصيه جراح انجام می شود. كه با توجه به نامشخص بودن تأثيرات ليزر بر ناحيه حساس چشم روش اول ارجع تر است. بعد از ضد عفونی وآماده كردن محل جراحی، ابتدا در پلک بالا با مشخص كردن خطوط طبيعی پلک و در مسير آن طراحی برای برداشتن پوست اضافی انجام می‌شود به نحوی كه بعد از جراحی اثر خط برش مشخص نشود و فرو رفتگی قرينه و متناسب در پلك ها بوجود آيد، و پس از برداشتن پوست اضافی، عضله شل شده ناحيه برداشته می‌شود. سپس با باز كردن پرده(سپتوم)، در 2 محل چربی اضافی وبيرون زده برداشته و اصلاح می‌شود. سرانجام عضله و پوست ناحيه به روش پلاستيک ترميم می‌شود. يادآوری می‌شود با استفاده از ليزر می توان اعمال جراحی فوق را انجام داد كه هيچ برتری خاصی بر جراحی معمولی ندارد، و انتخاب ميان جراحی با ليزر يا جراحی معمولی بستگی به نظر جراح دارد. در عمل جراحی پلک پائين محل برش ممكن است زير پلک از داخل چشم باشد (در كساني كه فقط پف دارند) و يا از روی پوست و به فاصله 4 ميليمتر در زیر مژه ها انجام می شود (در كسانی كه علاوه پف چروک پوست نيز دارند). سپس با جدا كردن پوست منطقه كيسه های چربی اضافی در 3 ناحيه برداشته می شود و محل عمل خيلی ظريف ترميم می‌شود به نحوی كه هيچ گونه آثار جراحی بر جا نگذارد.

 

 

دوره بهبودی

چون عمل جراحی پلک با بی حسی موضعی و بدون نياز به بيهوشی عمومی انجام می‌شود. لذا ساعاتی بعد از عمل می‌توانيد به منزل برگرديد و يا در كلينيك به استراحت بپردازيد.

 

رعايت موارد ذيل در تسريع بهبودی شما كمک خواهد نمود:

1- داشتن یک پانسمان سبک بر روی محل جراحی در طی ساعات اولیه بعد از عمل در افرادی که مستعد ورم کردن می باشند می تواند از ایجاد ورم و کبودی احتمالی پیشگیری کند.

2- کمپرس سرد صورت و بلند نگهداشتن زیر سر در وضعیت 45 درجه طی 24 ساعت اول کمک کننده است.

3- از فردای عمل بدون نیاز به استراحت سعی کنید با نگاه کردن تلویزیون چشمهای خود را باز نگه دارید.

4- استفاده از قطره استریل چشمی و یا آنتی بیوتیک فقط در بعضی موارد پیشنهاد می شود.

5- استفاده از کپسول آنتی بیوتیک ضروری است ولی نیاز به استفاده از مسکن نمی باشد.

6- بهتر است در طی هفته اول بعد از عمل از عینک آفتابی و یا طبی استفاده کنید.

7- از انجام کارهای سخت و سنگین خودداری کنید. 24 تا 48 ساعت بعد از عمل می توانید کارهای معمولی روزمره ، مطالعه کتاب ، کارهای کامپیوتری و دفتری و غیره را شروع کنید.

8- در صورت بروز یبوست از ملین استفاده کنید.

9- استفاده از آب میوه تازه و ویتامین ها را در هفته اول بعد از عمل توصیه می کنیم.

10- بخیه های پوست بین روز سوم تا پنجم باز می شود و در طی این مدت از هر گونه دستکاری بخیه ها خودداری کنید.

11- از یک هفته پس از کشیدن کامل بخیه ها می توانید آرایش نمایید.

12- نتیجه کامل جراحی و رفع محل جوشگاه جراحی چند هفته و در مواردی 2 یا 3 ماه وقت نیاز دارد . به خاطر بسپارید انجام جراحی های زیبائی برای استفاده در تمامی عمر شماست.

 

gdg fdsfd gsfg
گالری تصاویر

نظــرات کاربران

ساعت کاری :
با تعیین وقت قبلی
آدرس :
ايران، تهران، خيابان ولیعصر، باغ فردوس، برج فردوس، طبقه 5، واحد 28 ایران، تهران، شهرک غرب، فاز 5، خيابان سيمای ايران، بیمارستان لاله امارات
تلفن تماس :
22706595 ، 22706595
پست الکترونیکی :
dr.ghaisarioffice@yahoo.com
آدرس وب سایت :
http://www.drghaisari.com