ورود اعــضــاء

همه خدمات دندانپزشکی زیبایی دندانپزشکی درمانی
لومینیرهای سرامیکی

لومینیرز پیشرفته ترین و نوین ترین روش در دندان پزشکی زیبایی توسط دکتر بهروز فارسی

سالیان سال است که برای داشتن لبخند زیبا و بر طرف کردن مشکلات ظاهری دندان ها از روکش های سرامیکی و کامپوزیتی استفاده می شود تا بتوان با درمان بد رنگی، بد فرمی، نا منظمی، کوتاهی و فواصل بین دندانی، ظاهر زیبا را به دندان ها بازگرداند. .

افراد بسیاری در سرتاسر جهان از این روکش ها استفاده کرده اند تا زیبایی را به دندان ها و لبخند خود هدیه کنند. اما این درمان گاهاً­­ نارضایتی هایی را برای افراد به همراه داشته است. مانند تراش خوردن سطح دندان ها، مقاومت کم روکش ها و شکستن آنها، رنگ پذیری روکش ها، ظاهر غیر طبیعی و عمر کوتاهشان.بعضی دیگر نیز به علت کمبود وقت و یا حتی ترس از دندانپزشکی، قادر به ایجاد یک لبخند زیبا برای خود نیستند و حتی از نعمت خندیدن محروم می باشند.

بنابراین لومینیرز تفاوت هایی با روکش های نسل پیشین (لمینیت)، ترمیم های کامپوزیتی و دیگر روش های دندان پزشکی زیبایی دارد، مانند:

  • استحکام در حد دندان طبیعی
  • عدم ( یا حداقل ) تراش بافت دندان طبیعی
  • رنگ ، shade و Translucency بسیار طبیعی در حد دندان طبیعی
  • باند فوق العاده به دندان به علت نصب روي بافت ميناي دندان و چسباندن با مواد خاص خود
  • عدم رنگ پذیری
  • دوامی تا حدود ۲۰ سال

لومینیرز تنها به ۲جلسه حضور بیمار در دندان پزشکی نیاز دارد و اینگونه معضل زمان را نیز حل کرده است. ابتدا از تمامی دندانهای بیمار در جلسه اول یک قالب کلی گرفته می شود، سپس در جلسه دوم پروتز ساخته شده تحویل داده می شود.

تفاوت کلینیکال Laminate و Lumineers

 هر چند سالیان متمادی Laminateبه عنوان درمانی زیبا و با دوام ، رضایت بیماران زیادی را جلب نموده است ؛ اما همواره یکی از دغدغه های بیماران ، تراش دندان ها و از بین رفتن انساج سالم بوده است. با توجه به تفاوت ساختاری سرامیک های مورد استفاده در Laminate، جهت ایجاد استحکام مناسب همراه با دستیابی به رنگی دلنشین ، تراش دندان ها بر اساس رنگ ساختار زیرین و موقعیت قرار گیری آن ها در قوس فکی ، به میزان 3/0 تا 7/0 میلی متر اجتناب ناپذیر است.

 یکی دیگر از این دلایل ، اجتناب از ایجاد پله (Ledge) در نواحی نزدیک لثه و ایجاد گیر برای پلاک باکتریال و متعاقبا التهاب لثه و بیماری های پریودنتال می باشد.

در صورتی که میزان پله(Ledge) حاصل از رستوریشن سرامیکی 5/0 میلی متر باشد ؛ التهاب ، ایجاد پاکت پریودنتال و تحلیل استخوان اجتناب ناپذیر است ؛ در حالی که اگر ضخامت پله(Ledge) در حد 2/0 میلی متر باشد ، هیچ گونه عارضه ای به همراه ندارد.

 حال این سوال جواب داده می شود که چگونه Lumineers در ضخامت 2/0 میلی متر که شبیه ضخامت لنزهای چشمی (Contact lens) است چگونه می تواند بدون تراش روی دندان ها چسبانده شود. در حقیقت این مساله مدیون محققینی است که با زحمت و پشتکار زیاد موفق به ساخت سرامیکی با ضخامت کم ( در حد 2/0 میلی متر) همراه با استحکام بالا و زیبایی مناسب شدند.

 بنابراین یاد بگیریم که Lumineers نه یک Laminate ای است که نازک ساخته شده باشد و نه Laminate بدون تراش!

گالری تصاویر

نظــرات کاربران

ساعت کاری :
همه روزه با تماس و هماهنگی قبلی
آدرس :
تهران . شریعتی. ابتدای ظفر. نبش کوچه صبر.پ1. واحد1
تلفن تماس :
22269850 - 22268540
پست الکترونیکی :
Dr.behrozFarsi@yahoo.com