ورود اعــضــاء

همه خدمات دندانپزشکی زیبایی دندانپزشکی درمانی
ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی تخصص ویژه دکتر بهروز فارسی

ایمپلنت بدون جراحی و بدون خونریزی( flapless surgery):

منظور جراحی ایمپلنتی است که بدون برش لثه و بخیه کردن لثه انجام می گیرد و از آنجا که بعد از کشیدن دندان استخوان تحلیل پیدا می کند، بنابراین در اکثر مواقع با کمبود استخوان مواجه هستیم و بدون دید مستقیم استخوان امکان جایگذاری ایمپلنت از نظر عملی امکانپذیر نمی باشد. جراحی flapless تنها در مواردی که میزان استخوان کافی باشد، با استفاده از surgical guide ها که به کمک رادیوگرافی CBCT استخوان ساخته شده است، امکان پذیر می باشد.  استفاده می شود و جراحی ایمپلنت بدون خونریزی و بدون درد نامیده می شود.

روش پانچ (بدون نیاز به جراحی):

اگر بیمار دارای بافت نرم (لثه) و بافت سخت (استخوان) خوبی باشد، می توان کاشت دندان را بدون نیاز به جراحی گسترده و با روشی ساده و با کمترین اندازه درد و خونریزی برای بیمار انجام داد. از آنجایی که در این روش خون رسانی بافت پیرامون ایمپلنت کمتر دچار خدشه می شود، جوش خوردگی با استخوان زودتر رخ داده و زمان درمان کاهش مییابد. 

در ایمپلنت بدون جراحی به جای اینکه لثه شکافته شود و در معرض دید کامل قرار بگیرد، جراحان ماهر محل قرار دادن ایمپلنت را به راحتی حس میکنند و حتی تراکم استخوان را هم کاملاٌ در این اسکن ها میتوانند مشاهده نمایند.

روش لیزر:

امروزه لیزر در همه زمینه ها کاربرد دارد یکی از مهمترین کاربرد های لیزر در جراحی های حساس از جمله ایمپلنت می باشد.

ایمپلنت دنیای بسیار گسترده ای را پیش روی دندانپزشکان قرار داد ولی چون همراه با جراحی بود و اینکه در صورت هر گونه عفونت امکان ناموفق بودن عمل و پس زدن پایه تیتانیومی ایمپلنت وجود داشت ، نیاز به روش جدید و کامل تری در کنار کاشت ایمپلنت احساس میشد.
 لیزر انقلابی در دنیای دندانپزشکی ایجاد کرد. استفاده از لیزر جراحی برای کمک به جایگذاری ایمپلنت و مرحله دوم ، بهبود همراه با فرم دهی بافت نرم توصیه میشود. به علاوه استفاده از لیزر برای کمک به ضد عفونی سطوح ایمپلنتی پیشنهاد میشود. در نتیجه لیزر یکی از تکنیک های درمانی جدید در دندانپزشکی می باشد که باعث کاهش زمان درد و خونریزی می گردد.

در جراحی ایمپلنت یا کاشت دندان هم مثل سایر جراحی های دهان سرعت ترمیم و خاصیت ضد التهابی و ضد دردی لیزر کمک شایانی به مشکلات پس از ایمپلنت می کند. جالب توجه این است که کسانی که با لیزر ایمپلنت انجام دهند دیگر هرگز با روشهای معمولی انجام نخواهند داد. 

اما شرایط محل قرار دادن ایمپلنت:
_مناسب بودن استخوان 
_ارتفاع مناسب 
_ضخامت مناسب 
_تراکم استخوان 


این کار برای جراحان بسیار دشوار خواهد بود اما برای بیمارویژگی ها و مزایایی دارد:

۱- کاهش زمان کاشت دندان

۲- کاهش درد بعد از کاشت دندان

۳- کاهش تورم بعد از کاشت دندان

4- بهترین روش برای بیماران دیابتی

5- بهترین روش برای بیمارانی که عرض استخوان بسیار کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های وسیع پیوند استخوان پیشنهاد شده است.

6- بهترین روش برای بیمارانی که ارتفاع استخوان کمی دارند و به آن‌ها جراحی‌های پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است.

7- بهترین روش برای کسانی که نیاز به روکش فوری دارند.

8- بهترین روش برای کسانی که ترس از جراحی کاشت دندان دارند.

9- جلوگیری از تحلیل استخوان بعد از کاشت دندان

10- کاهش خونریزی بعد از کاشت دندان

11- استفاده از غذای طبیعی بلافاصله بعد از کاشت دندان

12- انجام کارهای عادی روزمره بلافاصله بعد از کاشت دندان

13- حفظ لثه بین‌دندانی و درنتیجه ایجاد زیبایی در دندان‌های جلو و جلوگیری از گیر غذایی در دندان‌های عقب.

روشهای مراقبت و نگهداری پس ار انجام ایمپلنت:

-استفاده از دهان‌شویه کلرهگزیدین سه بار در روز از روز بعد از کاشت ایمپلنت دندان به مدت ۵ روز(روش استفاده:پس از میل کردن هر وعده غذایی مسواک بزنید و پس‌ازآن به‌اندازه یک درب دهان‌شویه بدون رقیق کردن به مدت یک دقیقه دردهان بچرخانید و تا یک ساعت پس‌ازآن دهانتان را آب نزنید و غذایی میل نکنید.)

-درصورتی‌که داروی آنتی‌بیوتیک برای شما تجویزشده در اولین فرصت استفاده نموده و طبق دستور ادامه دهید.

-استفاده از مسکن تا دو روز اول بعد از کاشت ایمپلنت دندان جهت کاهش درد توصیه می‌شود.

-از تف کردن پرهیز نمایید و درهرصورت آب دهان را ببلعید.

-دو ساعت بعد از جراحی غذا خوردن مانعی نداشته، اما سعی نمایید به مدت ۴۸ ساعت غذا سرد و رقیق میل نمایید. بعدازاین مدت خوردن غذاهای گرم هیچ‌گونه مانعی نداشته اما به مدت یک هفته از خوردن غذاهای جویدنی پرهیز کنید.

-از مکیدن و استفاده کردن نی برای خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.

-از کشیدن سیگار حداقل به مدت ۵ روز خودداری نمایید.

-مراقبت ایمپلنت به همراه پیوند استخوان : بهتر است روز اول جراحی، تا قبل از خواب با فواصل زمانی ۱۵ دقیقه از کمپرس یخ استفاده نمایید و پس‌فردای روز جراحی نیز کمپرس گرم هر ۱۵ دقیقه تجویز می‌گردد.

-مراقبت ایمپلنت ازنظر مسواک زدن : در روز جراحی ایمپلنت نواحی دیگر دهان مسواک زده شود و ناحیه ایمپلنت شده تا سه روز فقط با دهان‌شویه تمیز شود.از روز سوم یا از مسواک اسفنجی استفاده شود و یا با پنبه آغشته به کلرهگزیدین آرام محل کاشت ایمپلنت را تمیز نمایید،چون تمیز بودن لثه دور ایمپلنت تأثیر بسیار زیادی در کاهش درد و سرعت ترمیم لثه دارد.

-تورم در هفته اول طبیعی بوده. همچنین درد و تب مختصر نیز بعد از جراحی معمولاً وجود خواهد داشت. درصورتی‌که شرایطی غیر از مسائل فوق وجود داشت، بیمار نیازمند مراجعه و یا تماس با مطب می باشد.

گالری تصاویر

نظــرات کاربران

ساعت کاری :
همه روزه با تماس و هماهنگی قبلی
آدرس :
تهران . شریعتی. ابتدای ظفر. نبش کوچه صبر.پ1. واحد1
تلفن تماس :
22269850 - 22268540
پست الکترونیکی :
Dr.behrozFarsi@yahoo.com