ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
21 فروردین 1395
کاشت مو به روش اتوماتیک
روش جديدي است كه از سال 2008 ميلادي ابداع و انقلابي در شيوه هاي كاشت مو ايجاد كرد

روش SAFER

 (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation):

روش جدیدتری كه از سال 2009 تحولی تازه در شیوه های كاشت مو ایجاد كرد، روش Automatic Follicular Unit Extraction می باشد كه برای نخستین بار در فرانسه انجام شد و با اختراع دستگاهی پیشرفته برای برداشت و كاشت مو استفاده از تكنیك مكش یا ساكشن را برای استخراج فولیكول های مو را امكان پذیر نمود. این دستگاه عیب سیستم های قبلی را که مبتنی بر سوراخ کردن و نفوذ تا عمق 6 میلی متری پوست برای استخراج گرافت ها بود، برطرف ساخت.

روش safer

در تكنیك جدید كه به نام SAFER نامیده می شود،با استفاده از این دستگاه فولیكول های مو به همان روش FIT ولی باسرعت بالا و بدون دخالت دست یكی پس از دیگری از ناحیه ی دهنده استخراج می شوند. مزیت SAFER نسبت به FITدستی این است كه برخلاف آن نوك برنده و تیز پانچ به عمق پوست فرو نمی رود، بلكه پانچ های ظریفی كه بین 0.78 تا 1.25 میلی متر قطر دارند، در حال چرخش و مكش همزمان وارد قسمت بالایی پوست (حدود 3 میلی متر) شده و فولیكول مو بدون كمترین آسیبی جدا می شود.

کاشت مو

مزیت بعدی این است كه همه ی گرافت ها در محفظه ی استریلی كه بر خود دستگاه تعبیه شده است، به طور اتوماتیك و بدون دخالت دست جمع آوری شده و پس از اتمام مرحله ی برداشت در جهت صحیح در ناحیه ی گیرنده كاشته می شوند و این استریل بودن و سرعت كار، دوام و بقای گرافت ها را بالا برده و خطر عفونت و عوارض بعدی تقریباً به صفر می رسد.

روش کاشت مو اتومات

از سوی دیگر می توان به این نکته اشاره کرد که در روش FIT برای خارج كردن گرافت ها، معمولاً از پنس های ظریفی استفاده می شود كه علیرغم ظرافتشان باز هم احتمال آسیب رساندن به ناحیه ی زایای فولیكول را دارند و زمان بیرون ماندن فولیكول ها پس از برداشت از ناحیه ی دهنده نیز طولانی بوده و گاه تا چندین ساعت هم به طول می انجامد. به همین دلیل اكثر متخصصین پیوند مو شانس آسیب رسیدن و از بین رفتن 15 تا 20% فولیكول های برداشته شده را با روشFIT محتمل می دانند، حال اینكه با روش SAFER این عوارض وجود نداشته و براحتی می توان بقای  گرافت ها را تضمین كرد.

 کاشت مو طبیعی

تراکم موهای ایجاد شده پس از جراحی پیوند مو یکی از مسائلی است که اکثریت قریب به اتفاق متقاضیان کاشت مو در مورد آن حساسیت و نگرانی دارند و خواهان ایجاد تراکمی بالا و نزدیک به حد طبیعی موهای کاشته شده هستند. در روشSAFER به دلیل ظرافت پانچ های به کار رفته برای استخراج فولیکول های مو و همگن بودن فولیکول های استخراج شده و تعداد بالای گرافت های استخراج شده می توان تراکمی بسیار بالا با نمائی طبیعی در ناحیه ی طاسی ایجاد کرد و به جرئت می توان گفت تراکم ایجاد شده با این روش را نمی توان با هیچ روش دیگری مقایسه کرد.

 

در روش SAFER ناحیه ی دهنده ی پیوند با سرعت بالائی طی چند روز ترمیم شده و با گذشت 7 تا 10 روز از انجام کاشت، هیچ اثری از سوراخ های ریزی که ناشی از برداشت فولیکول های مو در ناحیه ی بانک مو (پس سر) هستند، باقی نمی ماند و به همین دلیل می توان از ناحیه ی بانک مو دو تا سه بار دیگر نیز برای ترمیم و زیاد کردن موها در نواحی مورد نظر استفاده کرد. کبودی، تورم، درد پس از جراحی و خون مردگی دور چشم ها یا پیشانی که جزو عوارض احتمالی روش های کاشت قبلی محسوب می شدند؛ به هیچ وجه در این روش وجود ندارند و فرد پس از گذشت تنها یک روز از پیوند مو می تواند مجدداً به فعالیت های روزمره خود بازگردد و مراقبت ویژه ای پس از عمل وجود ندارد.

 مزایا

 1. عدم سوراخ کردن سر تا عمق 6 میلیمتر
 2. کمترین آسیب به فولیکول‌های مو و ناحیه زایای فولیکول نسبت به روش‌های دیگر
 3. صفر بودن آلودگی نسبت به روش‌های دیگر
 4. کم بودن زمان بیرون ماندن گرافت‌های بدست آمده
 5. انجام سریع عمل نسبت به روش‌های موجود
 6. بهبود بقای گرافت‌های برداشته شده
 7. تضمین بیشترین تراکم مو در نمایی طبیعی
 8. ترمیم سریع ناحیه بانک مو (پشت سر) به دلیل ایجاد سوراخ‌های ریز
 9. عدم کبودی، تورم، درد پس از جراحی و خون مردگی در ناحیه دور چشم‌ها یا پیشانی در مقایسه با روش‌های دیگر
 10. کوتاه‌ترین زمان بهبودی و بازگشت به کارهای روزمره (1 روز)
 11. عدم نیاز به مراقبت ویژه پس از عمل

 

تکنیک FUE(Follicular Unit Extraction)یکی از پیشرفته ترین متدهای کاشت مو است. که با کمک یک پانچ تیز کوچک که مستقیماً باعث خروج واحد فولیکول به صورت تک تک از پوست مو انجام میپذیرد بدون این که یک اسکار خطی بر جای گذارد.

اسکار خطی مربوط به روش معمول کاشت مو یعنی FUT(Follicular Unit Transplantation) میباشد. روش FUEبا تهاجم کمتر، بهبود سریعتر و عدم وجود اسکار واضح میباشد. مهمترین عارضه این روش درجه بالای قطع فولیکولهای مو و نیاز به تکنیک و مهارت بالای جراح میباشد که مانع از کاربرد مورد قبولتر آن میگردد.

 شما می توانید سایر روش های کاشت مو را در پریتی میکرز دنبال کنید.

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه