ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
29 بهمن 1396
رنگ سال 2018 یا 97 پنتون چه رنگی است؟
هر ساله بسیاری از مردم دنیا لباس ها و اکسسوری های خود را با رنگ سال ست می کنند. شاید گمان کنید مد شدن رنگی خاص در هر سال یک اتفاق یا حاصل سلیقه عمومی باشد!

چگونگی انتخاب رنگ سال:

دکور بنفش

هر ساله بسیاری از مردم دنیا لباس ها و اکسسوری های خود را با رنگ سال ست می کنند. شاید گمان کنید مد شدن رنگی خاص در هر سال یک اتفاق یا حاصل سلیقه عمومی باشد اما باید بدانید که این انتخاب نیز برای خود پیچیدگی هایی دارد و توسط شرکت پنتون صورت می پذیرد.

 

شرکت پنتون :


پنتون یا پانتون به معنی همه ی رنگ ها می باشد. شرکت پنتون واقع در شهر کارلستات نیو جرسی به خاطر تعیین غیر رسمی رنگ سال شهرت جهانی پیدا کرده است و از سال ۲۰۰۰ تا کنون این انتخاب را بر عهده دارد. پنتون همه ساله با برگزاری همایشی رنگ سال را به اطلاع مردم دنیا می رساند و طبیعتا به سرعت مورد توجه طراحان و صاحبان صنایع پوشاک و مد قرار می گیرد.

 

14286

رنگ سال 2018

کارشناسان پنتون رنگ فرا بنفش یا اولترا ویولت (به انگلیسی Ultra Violet) را به عنوان رنگ سال 2018 میلادی و شمسی1397 انتخاب کرده اند.


 رنگ بنفش با زیور آلات طلایی و نقره ای بسیار خیره کننده به نظر می رسد و به صورت سنگ تکی در گردنبند و انگشتر بسیار زیبا به نظر می رسد
بنفش رنگی باشکوه است و برای لباس شب توصیه می شود.با این حال در مد روز در پوشش روزمره و اسپرت نیز به کار می رود.با سبز و طوسی جلوه ای ظریف و طبیعی به نمایش می گذارد


رنگ بنفش در قدیم به دلیل کمیاب بودن به عنوان رنگ سلطنتی شناخته می شد، امروزه اعتقاد بر این است که استفاده از رنگ بنفش آرامش بخش بوده و می تواند باعث افزایش انرژی شود.

دکور بنفش

بنفش رنگ مورد علاقه ی افراد در دهه ی اول انقلاب قرن بیستم بود و در اواخر دهه ی 60 و اوایل دهه ی 70 در بین هنرمندانی از جمله جیمی هاندریکس، دیوید بووی و پرنس به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده بود.

دکور بنفش

در آرایش صورت رنگ بنفش، جلوه ای ظریف و ثروتمندانه دارد و بسیار رمز آلود به نظر می رسد و در اکثر آرایش ها به عنوان رنگ تکمیل کننده ی آرایشی به کار می رود.لاک و رژ بنفش مات توصیه می شود .


در سال 2018 میوه و سبزیجات بنفش بخورید مانند: انگور، انجیر، بادمجان، تمشک، شاه توت و ...
خوراکی های طبیعی طیف بنفش دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشند، از پیری زودرس جلوگیری کرده و برای قلب بسیار مفیدند.


لاتریس آیزمن مدیر اجرایی موسسه پنتون توضیح داد : ” ما در دورانی زندگی می کنیم که نیاز به نوآوری و تخیل داریم. ” رنگ فرابنفش در واقع به عنوان طیف سرد رنگ های بنفش شناخته می شود که بسیار پر جنب و جوش بوده، یادآور عظمت کهکشان می باشد و می تواند قدرت معنویت و خلاقیت را به تصویر بکشد."

دکور بنفش

 

ایده هایی برای ست کردن با رنگ بنفش

رنگ بنفش جزو رنگ های ثانویه است و از ترکیب رنگ های اصلی قرمز و آبی ساخته می شود. این رنگ، به عنوان معنوی ترین رنگ ها شناخته می شود و به دلیل ترکیب رنگ آبی و قرمز که دارای خصوصیات شخصیتی بسیار متفاوتی هستند می تواند تا حد زیادی متفاوت و جسورانه عمل کند. هر چه رنگ بنفش به آبی تمایل بیشتری داشته باشد، رنگ آرام تری به وجود می آید و هر چه بیشتر به سمت قرمز رود، جنب و جوش و انرژی رنگ قرمز را به نمایش می گذارد و رنگ فعال تری را می سازد.

 

بنفش و زرد

بنفش و زرد

رنگ بنفش مکمل رنگ زرد است. این ترکیب در کنار یکدیگر اگر به درستی استفاده شود بسیار زیبا و جذاب از آب در می آید. اگر رنگ بنفش را دوست دارید حتما زرد را هم چاشنی کار کنید.

بنفش و زرد

 

بنفش و نارنجی

بنفش و نارنجی

از آنجایی که در رنگ نارنجی هم از رنگ زرد استفاده شده است، شما می توانید از رنگ نارنجی هم برای ترکیب با رنگ بنفش استفاده کنید. تیره و روشن بودن این رنگ ها بستگی به سلیقه شما دارد. هر چی رنگ ها شفاف تر و به اصطلاح جیغ تر باشند، ترکیب شما از انرژی بیشتری برخوردار می شود.

 

بنفش و طوسی

بنفش و طوسی

همچنین می توانید از رنگ خنثی طوسی با ترکیب بنفش استفاده کنید.به شما این اطمینان می دهیم که ترکیب بسیار شیکی خواهید داشت.

بنفش و طوسی

 

بنفش با تونالیته های دیگرش

بنفش و تونالیته هایش

بنفش به همراه هم خانواده های خودش،یعنی بنفش تیره تر یا روشن تر می تواند برای افراد شیک پوش و ساده پسند مناسب باشد.

 

بنفش و سفید

بنفش و سفید

بنفش در کنار رنگ سفید جلوه  بسیار زیبایی دارد .این ترکیب را می توانید در مجالس رسمی استفاده نمایید!


نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه