ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
10 مهر 1396
چطور از شر جای جوش صورت خلاص شویم
جوش یک مشکل معمول بین تمامی افراد در سنین مختلف ، مخصوصا نوجوانان و خانم ها در سنین یائستگی است.

جوش معمولا به خاطرناتعادلی های هورمونی در بدن رخ می دهد . تغییرات هورمونی باعث می شود که غدد ، چربی بیشتری تولید کنند ، که باعث می شود منافذ پوست بسته بشودو باکتری ها در آن رشد کنند .

روشهای از بین بردن جای جوش

کنار آمدن با جوش یک مبحث است ،ولی مشکل بدتر می شود وقتی که جوش می ترکد و جای جوش باقی می ماند که این بدتر است. جای جوش روی هر نوع پوستی باقی می ماند ،ومعمولا قرمز تیره یا قهوه ای با یک ظاهر و بافت حفره دار هست.

بسته به شدت آن ، جای جوش می تواند هفته ها و ماه ها روی صورت باقی بماند. برای از بین بردن جای جوش افراد اغلب از کرم های شیمیایی و درمان های گران قیمت استفاده می کنند . اگر دنبال روشهای جایگزین برای خلاصی از شر جای جوش هستید، دنبال راه حل های خانگی باشید. قبل از اینکه بخواهید روشی را به کار ببید این نکته را بدانید که یک روزه از بین نمی رود و باید صبر داشته باشید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا برای از بین بردن جای جوش

آلوئه ورا به طور طبیعی حاوی ترکیبات ازبین برنده ی جای جوش است، به خاطر خواص ضد تورمی و ضد باکتریایی آن.

یک برگ آلوئه ورا را ببرید و ژل داخل آن را بیرون بیاورید.ژل را روی جای جوشتان بمالید و به صورت دورانی ماساژ بدهید ، بگذارید به مدت 30 دقیقه روی پوستتان باقی بماند و بعد آبکشی نمایید . این کار را 2 الی 3 بار در روز انجام دهید.

لیمو

از بین بردن جای جوش با لیمو

لیمو به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند و کمک می کند هر نوع زخمی روی پوست روشن تر بشود . همچنین سلولهای مرده ی پوست را از بین می برد ، و باعث رشد سلولهای جدید می شود و انعطاف پوست را بیشتر میکند.

همچنین ویتامین ث موجود در لیمو باعث کلاژن سازی می شود

یک مقدار کم آب لیموتازه را با نوک انگشت روی جای جوش بزنید و بگذارید 10 دقیقه بماند ، بعد آبکشی نمایید. این کار را 1 و 2 بار در روز انجام دهید.

سرکه سیب

خواص اسیدی سرکه سیب کمک میکند تا پیگمنت های پوستی روشن تر بشود ، و ظاهر جای جوش ها هم کم رنگ تر می شود .همچنین باعث کلاژن سازی می شود ، سلولهای پوستی ترمیم می شود و سلولهای مرده ی پوستی از بین می رود.

به مقدار مساوی آب و سرکه سیب صاف نشده را با هم مخلوط کنید . یک پد نخی را در آن بزنید و آن را روی جوش بمالید.بگذارید 5 دقیقه بماند و بعد با آب بشویید. این کار را یک بار در روز انجام دهید.

top10homeremedies

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه