ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
10 اسفند 1396
ماسک مو برای موهای چرب و چند نکته کلیدی
موهای خیلی چرب به اندازه موهای خیلی خشک می توانند اسیب زا باشند . چربی زیاد موها باعث ریزش آنها میشود و شستشوی مرتب آنها، که به نظر می‌رسد طبیعی ترین واکنش باشد، شرایط را باز هم بدتر می‌کند.

موی چرب 

دلایلی وجود دارد که چرا اینقدر زود موها چرب می شوند. برخی از این موارد عبارتند از استرس، عدم تعادل هورمونی، خوردن مقدار زیادی غذای چرب، استعداد ژنتیکی، آلودگی و برخی محصولات مراقبت از مو که حاوی مواد حساسیت زا هستند.

ماسک هایی برای موهای چرب
1.ماسک خانگی موهای چرب با سفیده تخم مرغ و آب لیمو

 ماسک موی چرب

یک عدد سفیده تخم مرغ را با یک قاشق غذا خوری نمک و آب یک عدد لیمو ترش مخلوط کنید.سپس این ماسک را رو ی سرتان بمالید  و بگذارید 30 دقیقه باقی بماند.بعد از آن موهایتان را با آب ولرم بشورید.حتما حواستان باشد که از آب ولرم برای شستو شوی ماسک هایی که در آنها تخم مرغ دارد استفاده کنید چون ممکن است با آب داغ،تخم مرغ روی سرتان ببندد.بعد از شست و شو با آب ولرم موهایتان را با شامپو بشورید.

2.ماسک خانگی موهای چرب با سرکه سیب 

 موی چرب

دو تا سه قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیتر آب ترکیب کنید. خوب با هم میکسشان کنید و سپس کنار بگذارید. حالا به موهای خود شامپو بزنید و سپس از ترکیب سرکه سیب روی سر خود بماید. موهای خود را آب بکشید.سرکه سیب باکتری هایی را که باعث تولید چربی در موها می شود را از بین می برد. همچنین این سرکه ریزش مو را کاهش می دهد و به موها درخشش می بخشد.

3. ماسک ماست برای موهای چرب

 درمان موی چرب

یک عدد تخم‌مرغ و 50 گرم ماست
ماست را با تخم‌مرغ مخلوط کرده و بعد از اینکه شست‌وشوی موهای‌تان تمام شد، ماسک آماده را روی موهای‌تان بزنید. بگذارید ماسک به مدت پنج دقیقه بماند سپس موهای‌تان را با آب ولرم بشویید

4. ماسک مو برای موهای چرب با عسل، لیمو و آلوئه ورا

 نکاتی برای موی چرب

یک قاشق غذاخوری آب لیمو تازه با یک قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق غذاخوری از ژل آلوئه ورا و یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط کنید و آن را روی سر خود بمالید. بگذارید 20 دقیقه روی سرتان بماند،سپس با آب ولرم و بعد با شامپو سرتان را بشورید.

نکات مهم
-چنانچه موهایی بسیار چرب دارید، بهتر است از نرم کننده استفاده نکنید. در صورت لزوم، نرم‌کننده را تنها برای انتهای موها استعمال نمایید.
-موهای چرب باید هر روز شسته شوند. اما باید دقت داشته باشید که شامپو نباید مدت زیادی روی سر بماند. شستشوی مرتب، چربی موها را می‌زداید، اما چنانچه غلظت شامپو و مدت زمانی که شامپو را روی سر نگه می‌دارید بیش از حد معمول باشد، منجر به خشکی بیشتر پوست شده و مشکل بیشتر و بیشتر می‌شود.
-اگر موهای چرب دارید، پوست سر خود را مالش یا خراش ندهید. تحریک پوست سر می‌تواند منجر به ترشح چربی بیشتر شود.
-موهای خود را با آب ولرم و در صورت امکان با آب سرد آبکشی نمایید. آب گرم و یا آب داغ مشکل چربی موها را تشدید می کند.
-تا جایی که امکان دارد از حرارت داغ سشوار و یا اتوی مو برای خشک کردن و حالت دادن موهای خود استفاده نکنید.

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه