ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
21 خرداد 1396
روش صحیح مسواک زدن دندان ها
بسیاری از ما ها ، آن جورکه باید به دندانهایمان توجه نمی کنیم!

 

وقتی مردم اهمیت کافی به بهداشت دهانی و سلامت دندان ها نمی دهند ، باعث ایجاد مشکلات بزرگی مثل سوزش لثه، پوسیدگی مینا دندان ، حفره می شوند. علاوه بر همه ی این ها روی لبخند شما تاثیر می گذارد ، که در ظاهر شما بسیار مهم است.

طرز صحیح مسواک زدن

وقتی حرف از سلامت دهان باشد ، مسواک زدن مهمترین جز آن است . ولی متاسفانه بسیاری از افراد به درستی و مدت کافی این کار را انجام نمی دهند.

مدت زمان کافی و دفعات مسواک زدن


شما باید دو بار در روز هر بار دو دقیقه مسواک بزنید ، ابتدا صبح و بعد قبل خواب. اگر دو بار در روز مسواک نزنید احتمال پوسیدگی دندان ها وجود دارد.

مسواک مناسب


مدل های مختلف مسواک در سایز های مختلف در بازرا وجود دارد . باید آنمسواکی را انتخاب کنید که نه بسیار کوچک و نه بسیار بزرگ باشد. باید دسته اش به راحتی در دستتان جا بشود و سرش هم به اندازه ای کوچک باشهکه به همه دندانهایتان برسد ،مخصوصا دندان های انتهاییت. یکی دیگر از نکات مهم موی مسواک است که باید نرم باشد. مسواک برقی هم می تواند برای بعضی ها خوب باشد ، چون خیلی از آن ها تایمر دارد ،که مسواک در زمان تعیین شده کار می کند. مطالعات نشان داده که مسواک برقی بهتر کار می کند. موی یا فرچه سر مسواک انعطافش را هر 3-4 ماه یکبار از دست می دهد ، برای همین بعد از 4 ماه مسواک را تعویض نمایید.

خمیر دندان مناسب


وقتی مسواک درست را تهیه کردید ، باید به این فکر کنید که چه خمیر دندانی مناسب است. از خمیر دندانی استفاده کنید که غلظت فلورایدش مناسب باشد .این باعث تقویتمینای دندان می شود.حداقل مقدار فلوراید در خمیر دندان باید 1350 ppm باشد.و برای کودکان زیر سه سال نباید استفاده بشود.

نخ دندان


نخ دندان کشیدن به اندازه مسواک زدن  مهم است.باکتری و مانده غذاهایی که بین دندان ها گیرکرده باشد با نخ دندان خارج می شود . مسواک تا یک جاهایی می تواند برود بقیه کار را نخ دندان انجام می دهد.

منبع: top10

 

 

 

 

 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه