ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
5 دی 1396
دستور های خانگی برای داشتن دندان های سفید
داشتن دندان های سفید می تواند باعث شود بیشتر دیده شوید و شمارا جذاب تر ،جوان تر و سالم تر کند.

بسیاری از مردم در لبخند زدن در جمع خودداری می کنند چرا که دندان هایی زرد دارند و باعث بد جلوه دادن چهره آنها می شود.دندان ها ممکن است به علت:پیری،ارثی،مصرف دارو مخصوصا آنتی بیوتیک ها،مصرف چایی و قهوه و سیگار کشیدن زرد شوند.بسیاری از مردم توسط روشهای دندانپزشکی سعی در سفید کردن دندانهایشان دارند که هم گران و هم نیاز به زمان طولانی دارد اما این دستورالعمل های خانگی بسیار ساده اند و شما سریعتر نتیجه می گیرید. 

از بین بردن زردی دندانها

۱-جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده ی بسیار مهم برای سفید کردن دندان است ولی به تازگی دندانپزشکان می گویند باعث از بین رفتن مینای دندان میشود،پس بهتر است اول با دندانپزشک خود مشورت کنید.برای استفاده ۱/۴ جوش شیرین را با کمی خمیر دندان مخلوط کنید و مسواک بزنید(۲بار در روز)می توانید مخلوط را با یک لیوان آب سرد نیز مخلوط کنید و دهان خود را روزی ۲-۳ بار با آن بشویید.

۲-پوست پرتغال

قبل از خواب می توانید پوست پرتغال را بر روی دندان خود بگذارید و این کار را به مدت چند هفته انجام دهید تا تاثیر آنرا ببینید.زیرا پوست پرتغال حاوی ویتامین سی و کلسیم است که باعث سفیدی دندان میشود.

۳-توت فرنگی

توت فرنگی نیز ویتامین سی بسیاری دارد.

توت فرنگی را در یک کاسه له کنید و آن را دو بار دو روز بر روی دندان خود بزنید،می توانید توت فرنگی له شده را با جوش شیرین نیز مخلوط کنید و بر روی دندان هایتان بمالید و بعد از چند دقیقه دندان هایتان را مسواک بزنید.

از بین بردن زردی دندان 

۴-لیمو

چند قطره لیمو را به همراه کمی نمک حل کنید.محلول را بر روی دندان ها و لثه هایتان بمالید و به آن چند دقیقه مهلت دهید سپس دهانتان رو بشویید این کار را به مدت ۲ بار در روز انجام دهید.

 

۵-نمک

نمک سالهاست به عنوان ماده ایی بنیادی برای ضد عفونی و جرم گیری دندان به کار می رود.برای استفاده می توانید هر روز صبح به جای خمیر دندان از نمک استفاده کنید و یا حتی به آن پودر زغال اضافه کنید.به یاد داشته باشید که نمک می تواند برای لثه ها مضر باشد پس به لثه هایتان نزنید و اگر لثه هایتان حساس است از نمک استفاده نکنید.

top10homeremedies

 

 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه