ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
25 دی 1396
گرفتگی عضلات پا
درمان های خانگی برای گرفتگی عضلات پا

گرفتگی پا ناگهانی اتفاق می افتد و امکان دارد از 1 دقیقه تا چندین روز شما را اذیت کند.هم کودکان و هم افراد بزرگسال به ویژه سالمندان و خانم های حامله می توانند به گرفتگی عضلات پا دچار شوند.یکی از علت های آن می تواند فعالیت های مربوط به پا مانند دویدن،زدن وزنه ی پا و کوهنوردی و... باشد اضافه وزن،دیابت،مشکلات تیروئید نیز می تواند باعث گرفتگی عضلات پا شود.

روش های خانگی و ساده ی پرتی میکرز برای خلاص شدن از گرفتگی عضلات پا:

1-راه رفتن و کشش

درمان کشیدگی عظلات پا

راه رفتن خیلی ساده است و اگر دچار گرفتگی عضلات پا شده باشید ممکن است در این هنگام درد احساس کنید ولی این درد قابل تحمل است و به شما بسیار کمک می کند.همچنین زمانی که گرفتگی عضلات پا را احساس کردید سریعا آن ناحیه را با حرکت های کششی هدف قرار دهید و آن را ماساژ دهید.همچنین قبل از خواب نیز حرکت های کششی را انجام دهید.

 درمان گرفتگی عظلات پا

2-ماساژ

ماساژ دادن پا باعث زیاد شدن جریان خون میشود.برای ماساژ ابتدا مقداری روغن زیتون یا  نارگیل گرم را به آن ناحیه بمالید و سپس به آرامی ماساژ دهید و در آخر یک حوله داغ روی آن ببندید  و اجازه دهید 1 ساعت بماند.

 درمانگرفتگی پا باماساژ

3-شستشو با آب نمک

درمان گرفتگی پا با آب نمک

نمک باعث ریلکس شدن و درمان پا میشود.برای شستشو با آب نمک وان را با آب گرم  پر کنید و 2 فنجان نمک مخلوط کنید سپس به مدت 20 دقیقه پای خود را در آن بگزارید.

4-سرکه سیب

برای درمان  گرفتگی عضلات پا نیز سرکه سیب بسیار موثر است که دارای مواد معدنی مانند پتاسیم است که باعث از بین رفتن درد می شود.برای استفاده 1 قاشق چایی خوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم مخلوط کنید و آن را بنوشید همچنین می توانید  1 قاشق چایی خوری عسل را نیز با آن مخلوط کنید.

درمان گرفتگی عظلات پا

5-خردل زرد

از بسیاری از مردم گزارش شده است که خردل باعث از بین رفتن درد می شود می توانید 1 قاشق چایی خوری از پودر خردل را هنگام گرفتگی عضلات پا بخورید و جالب است که تا چند دقیقه اثر میکند.

درمان گرفتگی عظلات پا

top10homeremedies

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه