ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
21 فروردین 1397
لبخند لثه ای چیست؟ و را های درمان آن
گرچه لبخند لثه ای بیماری محسوب نمی شود اما ممکن است اعتماد به نفس شما را زمان خندیدن پایین بیاورد اگر زمان لبخند زدن بیش از 4 میلیمتر از لثه هایتان نمایان شود آن را لبخند لثه ای می نامیم.


لبخند لثه ای یا لثه نما چیست؟
لبخند لثه ای به حالتی می گویند که شخص در هنگام خندیدن میزان زیادی ( بیش از حد معمول) از لثه اش  نمایان می شود و نسبت نمایان شدن دندان ها به لثه ها در هنگام خندیدن شخص نا متناسب است. این درست است که داشتن لبخند لثه ای یکی از انواع حالاتی است که اناتومی صورت یک فرد می تواند داشته باشد و این امری طبیعی است ، اما برخی افراد به خاطر داشتن لبخند لثه ای احساس خجالت  و عدم اعتماد به نفس می کنند و از ظاهر خود راضی نیستند. این افراد شکل چهره خود هنگام خندیدن را دوست ندارند و تمایل دارند راهی برای اصلاح طرح لبخند لثه ای بیایند.

 

خنده لثه ای

دلایل به وجود آمدن لبخند لثه ای:
-نازک بودن لب بالا
-لب هایی که زیادی بالا می روند
-دندان ها به اندازه ی کافی رشد نمی کنند
-با بالغ شدن فرد لثه ها عقب نمی روند
-ریز بودن دندان ها
-بزرگ بودن فک بالایی

انواع لبخند لثه ای
میزان لثه ای بودن لبخند و نیاز به تقبل هزینه اصلاح لبخند لثه ای با اندازه گیری ارتفاع لثه ای که هنگام خندیدن نمایان است مشخص می شود و این میزان نسبت، با ارتفاع دندان ها مقایسه می شود. لبخند لثه نما میتواند خفیف، متوسط،پیشرفته و شدید باشد.

لبخند لثه ای خفیف: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان کمتر از 25% باشد ، میزان لثه ای بودن لبخند، خفیف است.

لبخند لثه ای متوسط: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بین 25% تا 50% باشد ، میزان لثه ای بودن لبخند، متوسط است.

لبخند لثه ای پیشرفته: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بین 50% تا 100% باشد ، شخص لبخند لثه نما پیشرفته دارد.

لبخند لثه ای شدید: در صورتی که نسبت ارتفاع لثه نمایان شده در هنگام خندیدن به ارتفاع دندان بیش از 100% باشد ، به این معنی است که ارتفاع لثه از ارتفاع دندان بیشتر است و میزان لبخند لثه ای شدید است.

 

خنده لثه نما

راه های چاره:
1_جراحی: روش قدیمی، پر هزینه و همراه با درد اما گاهی اوقات چاره ای جز جراحی نیست. مانند: افزایش طول تاج، جراحی فک
در حین انجام این جراحی لثه بافت لثه ای کنار زده می شود تا جراح به قسمت بافت استخوانی که دندان را در بر گرفته دسترسی پیدا کند.
 
2_لیزر: بدون درد و خونریزی

3_تزریق بوتاکس: معمولا زمانی که مشکل از لب باشد این کار انجام می شود. بوتاکس باعث می‌شود که انقباض عضلات بالا برنده لب کمتر شود، به طوری که لب بالا در هنگام لبخند زدن کمتر به سمت بالا کشیده می‌شود. به عبارت دیگر لثه‌های شما زمانی که لبخند می‌زنید، کمتر مشاهده خواهند شد. اما حالات چهره شما همچنان طبیعی خواهند بود.


نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه