ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
7 فروردین 1397
تزریق چربی به دست و مزایا و عوارض
یکی از مواردی که با افزایش سن در افراد بروز می کند، ایجاد چروک در پشت دست ها می باشد. اين وضعيت اصولا از ميانسالي به بعد ديده مي شود. این حالت نتيجه ي کاهش حجم چربی در لایه های زیرین پوست دست است و البته با افت كلاژن پوست در افراد مسن همراه مي شود

یکی از مواردی که با افزایش سن در افراد بروز می کند، ایجاد چروک در پشت دست ها می باشد. اين وضعيت اصولا از ميانسالي به بعد ديده مي شود. این حالت نتيجه ي کاهش حجم چربی در لایه های زیرین پوست دست است و البته با افت كلاژن پوست در افراد مسن همراه مي شود. با تزریق چربی و ایجاد حجم مجدد چربی در زیر پوست می‌توان این کمبود چربی را تا حدی برطرف کرد که چربی مورد نظر از نواحی دیگر بدن برداشته می‌شود.

تزریق چربی به دست چگونه انجام می شود؟
چربی مورد نیاز برای این جراحی اغلب از نواحی شکم، پهلو و ران که چربی بیشتری دارد، برداشته می‌شود .انجام این عمل به صورت انتقال بافت چربی از ناحیه‌ای به ناحیه دیگر از بدن است و اگر انتقال سلول‌های چربی به درستی انجام شود، بافت منتقل شده می‌تواند ادامه حیات دهد و تکثیر یابد. اگر فرد پس از مدتی تمایل به تزریق چربی بیشتری داشته باشد، عمل مجدد 6 تا 12 ماه بعد از عمل اول انجام می‌شود.

 

 تزریق چربی دست

چه کسانی می توانند چربی دست تزریق کنند؟
انجام تزریق چربی به پشت دست در افراد مسن و میانسال که دچار شکنندگی و سالخوردگی پوست هستند، رایج‌تر است. این عمل در افرادی که به صورت مادرزادی دچار کمبود چربی در پشت دست هستند نیز قابل انجام است.

چه کسانی نباید این جراحی را انجام دهند؟
اغلب محدودیت خاصی برای انجام تزریق چربی به پشت دست وجود ندارد، اما در بعضی از بیماران مانند بیماران قلبی، دیابتی و مبتلایان به اختلالات عروقی و لنفی جراحی باید با دقت و ملاحظه بیشتری انجام شود تا عمل جراحی با عوامل آزار دهنده مواجه نشود.

مراقبت‌های پس از جراحی 
بیمار پس از جراحی باید برای مدتی دستکش فشارنده استفاده کند تا چربی را در محل نگه دارد و باعث انتشار منظم چربی در ناحیه پشت دست شود. همچنین برای پیشگیری از ورم بیمار باید تا مدتی دست خود را بالاتر از سطح قلب نگه دارد و از داروهایی که برای جلوگیری از عفونت و ورم توسط پزشک تجویز می‌شود به دقت استفاده کند.

 تزریق چربی دست

مزایا تزریق چربی به دست
_بازیابی حجم دست که ظاهری لاغر و پیر در دست‌ها ایجاد می‌کند
_محو کردن لکه‌های ناشی از سن و نور خورشید
_کمک به ایجاد جوان‌سازی پوست دست

عوارض احتمالی تزریق چربی به دست
_امکان جذب و تحلیل چربی منتقل شده وجود دارد ولی در صورت انجام صحیح تکنیک انتقال چربی، بخش عمده‌ای از آن باقی می‌ماند و اگر چهار تا شش ماه پس از جراحی، چربی تزریق شده ماندگاری داشته باشد، نشان دهنده خونرسانی، تغذیه مناسب و امکان ادامه حیات بافت چربی منتقل شده است.
_حالت نامنظم و پشته پشته شدن چربی در صورت تزریق نادرست.
_ایجاد عفونت در پشت دست که اغلب نیز نادر است.

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه