ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
1 مهر 1396
جراحی های لاغری
در این مقاله پریتی میکرزبا انواع جراحی های لاغری مربوط به معده آشناخواهید شد


بای پس معده

جراحی های کوچک کردن معده

در طول این جراحی ، از یک سری قلاب ها برای ایجاد یک معده کیسه مانند جدید استفاده می کند . این قلاب تا 1 فنجان غذا را در خودش نگه می دارد . و بقیه معده هم سر جای خودش باقی است، ولیغذا داخل آن نمی رود

روش ایجاد بای پس معده

بای پس معده

بعدش، جراح، روده ی کوچک خارج از معده را خواهد برید . و یک طرف آن را به کیسه ی معده و طرف پایین آن را بهروده ی کوچک وصل میکند ، مثل شکل حرف y .اینروال کار بای پس است و بقیه معده  سر جایخودش است. مواد شیمیایی را از پانکراس می گیرد تا غذا یی که از این کیسه کوچک می آید هضم بشود . دکترها در بیشتر موارد بای پس معده از متد لاپراسکوپی استفاده می کنند .

اسلیو معده


در  این جراحی ، جراح بیشتر حجم معده را بر می دارد حدود 75% و یک معده تیوپی شکل می سازد ، که هنوز به روده کوچک متصل است . بعد از جراحی ، معده شما فقط می تواند 2 تا 3 اونسغذا را در خودش نگه دارد . و شما زودتر احساس سیری میکنید زیرا که معده شما کوچکتر است . و شما احساس گرسنگی هم نخواهید کرد چرا که بیشتر بافتهایی که هورمون های گرسنگی را تولید می کنند ، از بین رفته اند . این عمل قابل برگشت نیست.

باندینگ ( با نوار بستن ) معده که تنظیم شدنی هم هست

جراحی های لاغری باندینگ معده

جراح یک حلقه دور معدهشما می اندازد . این حلقه دریچه ورودی معده را تنگ می کند . با استفاده از لاپراسکوپی این کار را انجام می دهد . وقتی شما می خورید ، غذا به دیواره ی شکم فشار می آورد و به مغز سیگنال می فرستد تا اشتهایتان راکاهش دهد . هر وقت بخواهید می توانید این حلقه را کوچکبزرگکنید یا کلا بردارید.

بعد از جراحی

بعد از جراحی کاهش وزن

مهم نیست چه نوع جراحی ای را انجام بدهید ، جراح هر گونه برشی که داده باشد را با بخیه می بندد.برای یک مدت کوتاهی بیمارستان خواهید ماند تا حالتان خوب شود .به شما داروهای ضد درد خواهد داده شد و دکتر روند بهبودی شما را از نزدیک کنترل می کند .مثل افت فشار خون، کم آبی ، لخته شدن خون

 

 

 

http://www.webmd.com/diet/obesity/ss/slideshow-weight-loss-surgery

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه