ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
20 اسفند 1396
تزریق ژل و جراحی پروتز لب
به طور کلی دو راه برای بزرگ کردن لب ها وجود دارد.یکی از طریق جراحی پروتز و دیگری هم با تزریق مواد مشخصی به لب انجام می پذیرد.در این مطلب از چگونگی انجام آنها و عوارض و ماندگاریشان اطلاعاتی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

1.جراحی پروتز

 پروتز لب

عمل پروتز لب عملی نسبتاً ساده است. دهان و لب‌ها به صورت موضعی بی‌حس می‌شوند سپس شکاف کوچکی در هر گوشه از لب ایجاد می‌شود. ایمپلنت از تونلی که در لب ایجاد می‌شود به سمت مرکز لب هدایت می‌شود. این فرایند برای لب دیگر نیز انجام می‌شود و سپس شکاف‌های ایجاد شده با بخیه‌های جذبی بسته می‌شوند. جراحی پروتز لب نسبت به سایر عمل ها، یک جراحی نسبتا ساده و کوتاه مدت است و معمولا حدود یک ساعت طول می کشد. 

2.تزریق ژل یا چربی

 تزریق ژل و چربی لب

بزرگ کردن لب با تزریق ژل لب  و چربی را در شرایطی کاملا ایمن و در کمتر از 30 دقیقه انجام می‌شود. برای راحتی شما و برطرف کردن احتمال هر گونه درد و ناراحتی، قبل از تزریق ژل، در محل مورد نظر کرم بی‌حس‌کننده مالیده می‌شود. سپس تزریق ژل انجام می‌شود و با استفاده از یک سوزن بسیار باریک چند تزریق بسیار کوچک را در نقاط مختلف لب انجام می‌شود. تزریق ژل ممکن است فقط در لب بالا یا لب پایین یا در هر دو لب انجام شود.

انواع پروتزتزریقی لب
اتولیفن
 – یکی از  طبیعی ترین راه های  پر کردن یا تقویت لب ها ، تزریق چربی است. تزریق چربی، فرایندی است که در آن چربی از بدن خارج شده، تمیز می شود و به لب ها تزریق می شود.
هیالورونیک 
–یکی از روشهای حجیم سازی لب، پرکننده های اسید هیالورونیک است، یعنی استفاده از فرم اسید هیالورونیک که یک ماده طبیعی در بدن است. پرکننده های اسید هیالورونیک به منظور افزودن حجم و بهبود شکل و ساختار ، به لب تزریق می شود.
کلاژن 
روش دیگر برجسته سازی لب، تزریق کلاژن  به لب است. یکی دیگر از پرکننده های پوستی که می تواند برای  حجم دهی  و برجسته سازی لب استفاده شده  و آین کار با استفاده از پروتئین طبیعی کلاژن صورت می گیرد. همچنین ،کلاژن برای از بین بردن چین و چروک و خطوط اطراف دهان و پیشانی، بسیار موثر است.
درمالوژن:
_
از پوست بیمار تهیه می گردد و تا حدودی دوام و ماندگاری بیشتر از کلاژن گاوی دارد. این مواد ساختار سنگینی دارد و گاهی بیمار مجبور می شود که برای خارج کردن آنها مجددا تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

  پروتز و تزریق لب

 

چه نواحی ای از لب ها قابل برجسته سازی هستند؟
ـ شایع ترین قسمت هایی که تحت برجسته کردن قرار می گیرد قسمت ورمیلون لب، یعنی قسمت مرزی بین حواشی لب ها و قسمت قرمز لب هاست. این کار سبب می شود تا قسمت خارجی لب ها بیشتر نمایان شود. گوشه های لب ها نیز می تواند تحت پرکردن قرارگیرد. گوشه های لب به مرور زمان و در اثر سن و نیروی جاذبه به سمت پایین جابه جا می شوند که با تزریق می توان آنها را به حالت اولیه برگرداند. می توان دو خط برجسته مابین سوراخ بینی و لب فوقانی را نیز که به مرور زمان برجستگی خود را از دست می دهند، مجددا با تزریق به حالت جوان برگرداند بنابراین تمامی قسمت های لب امکان برجسته سازی و برگرداندن به حالت جوانی را دارند.

عمر پروتز و ژل های تزریقی
_پرتز لب، اگرچه دائمی است، اما اگر بیمار خواهان برجستگی بیشتر یا کمتر بوده یا حتی بخواهد ظاهر لب‌هایش به حالت اولیه‌شان برگردد، می‌توان آن را به راحتی خارج کرد.

_ژل‌های موقت نیز نتایج بی‌نظیری به همراه دارند اما از آنجا که بدن ژل و چربی را بعد از مدتی تجزیه می‌کند تزریق آن‌ها باید هر چند ماه یک بار تکرار شود. میزان ماندگاری نتایج به نوع ماده‌ی تزریقی بستگی دارد. در صورت تزریق ژل‌های تزریقی از نوع هیالورونیک‌اسید، میزان متوسط ماندگاری نتایج بین 6 ماه تا یک سال است. بسته به نظر و خواسته‌ی بیمار می‌توان قبل از اتمام این دوره (و محو شدن کامل نتایج) تزریق ژل را مجددا تکرار کرد.

عوارض پروتز لب: 
بعضی از خطرات مربوط به حجیم کردن لب به صورت دائمی می تواند شامل پس زدن پروتز، عفونت، تغییر شکل پروتز، ایجاد جای زخم، و سفت شدن لب ها باشند. پروتز لب همچنین می تواند در برخی موارد نادر تغییر شکل دهد که این مسئله نیز معمولاً نیازمند انجام یک عمل جراحی ثانویه برای اصلاح مجدد وضعیت پروتز لب است.

عوارض تزریق ژل:

 عوارض جانبی تزریق ژل که بیشتر شایع هستند، عبارتند از: کبودی، تورم و احساس درد خفیف. این عوارض جانبی معمولا بیشتر از چند روز ادامه نخواهند داشت و در اغلب موارد ظرف یک هفته کاملا برطرف می‌شوند. سایر عوارض جانبی حجیم کردن لب که کمتر شایع هستند، عبارتند از خارش شدید، قرمزی و تورم شدید که می‌تواند (با توجه به نوع ماده‌ی تزریقی) نشانه‌ی واکنش آلرژیک باشد.


نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه