ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
19 فروردین 1397
اطلاعاتی درباره بلفاروپلاستی (جراحی پلک)
کلمه بلفاروپلاستی از دو کلمه بلفارون و پلاست ساخته شده است که در معنی لغوی بلفارون یعنی پلک و پلاست به معنی ساختن است.

بلفاروپلاستی چیست؟
کلمه بلفاروپلاستی از دو کلمه بلفارون و پلاست ساخته شده است که در معنی لغوی بلفارون یعنی پلک و پلاست به معنی ساختن است. در اصل کلمه بلفاروپلاستی به معنی ساختن پلک و یا بازسازی پلک است اما عملا امروزه در عمل های زیبایی پلک و پف پلک استفاده می شود. ترجیحا برای پلک بالا و پایین بخصوص برای افرادی که پف و چربی اضافه دارند این عمل استفاده میشود.
با این جراحی در عرض یک ساعت می توان چشم های خسته، پلک های پف کرده و افتاده را تبدیل به چشمانی جذاب، شاداب و جوان کرد! علاوه براین، بلفاروپلاستی کاربرد درمانی هم دارد و می تواند میدان دید را با رفع افتادگی های شدید پلک بهبود بخشد. 

 

جراحی پلک 

بیهوشی یا بی حسی موضعی ؟
جراحی پلاستیک پلک به دو صورت با بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. درواقع تصمیم گیری در این مورد بستگی به نوع عمل و شرایط بیمار دارد.همچنین این عمل را می توان به وسیله لیزر نیز انجام داد که با روش های معمول فرق چندانی نمی کند.

جراحی پلک تحتانی به دو روش انجام می گیرد :

 جراحی افتادگی پلک

روش نخست
دراین نوع جراحی کیسه های چربی که متصل به عضلات اطراف چشم وپلک تحتانی هستند بابرش در داخل حفره چشم  برداشته می شود مزیت این روش نسبت به روش دوم  این است که  پوست بخیه ای نمی خورد البته پوست نباید حالت ارتجایی خود را از دست داده باشد این روش برای بیماران  مسن  که پوست بسیار شل وافتاده ای دارند بکار برده نمی شود .

روش دوم
در این روش  برداشت چربی های اضافه  از طریق برش  یک میلی متر پائین تر از  مژه های پلک پائینی انجام می شود .وجای بخیه پس از مدتی از بین می رود .محل اسکار عمل جراحی در این روش مشهود نمی باشد وپس از چند سال کاملا محو می شود .


جراحی چگونه انجام می شود ؟

 جراحی پلک

_در جراحی پلک بالا محل برش در چین طبیعی پلک بالا داده می شود تا قابل تشخیص نباشد. 

_سپس قسمتی از پوست پلک برداشته می شود و بعد بافت های زیر پوستی و در صورت لزوم بافت های چربی با احتیاط و ظرافت خاصی خارج می شوند. این عمل ممکن است با برش یا بدون برش پوست انجام شود.


_ در صورت انجام برش، خط برش درست زیر مژه ها خواهد بود. در روش بدون برش پوست نیز برش کوچکی در سطح داخلی پلک داده می شود و از این طریق چربی های بیرون زده پلک پایین خارج می شوند. 


_لازم به ذکر است که انتخاب نوع جراحی توسط جراح و براساس شرایط بیمار و نوع اشکال پلک صورت می گیرد. به طور کلی در روش های جدید، تمایل بیشتر بر این است که جراحی پلک پایین بدون برش پوست انجام شود همچنین در تکنیک های جدید به جای برداشتن چربی، از جابه جا کردن چربی و قرار دادن آن در نقاطی که کمبود چربی دارند مثل گودی زیر چشم ها استفاده می شود. به این ترتیب حداقل برداشت و خارج کردن بافت صورت می گیرد.


چه کسانی می توانند این جراحی را انجام دهند ؟

 جراحی زیبایی پلک


جراحی بلفاروپلاستی در سنین جوانی
بخش اول را بیمارانی تشکیل می دهند که خواستار تغییر شکل پلک برای زیباتر شدن چهره در سنین جوانی هستند. وضعیت این افراد، زمینه خانوادگی و ارثی دارد و پلک های آنها از همان سنین جوانی پف کرده است. 

جراحی بلفاروپلاستی در سنین میانسالی
بخش دوم افرادی هستند که در اثر مرور زمان و بالا رفتن سن، نخستین آثار سالخوردگی را در پلک خود می بینند. در این افراد جراحی پلاستیک پلک با هدف جوان سازی چهره و برگرداندن حالت چشم ها به سال های قبل انجام می شود. 

جراحی بلفاروپلاستی برای رفع اختلالات پلک

بخش سوم افرادی هستند که به علت شلی بیش از حد پلک ها دچار مشکلات متعدد در عملکرد پلک می شوند. شلی بیش از حد پلک بالا موجب افتادگی پوست پلک روی مژه های بالا می شود. شلی بیش از حد پلک پایین نیز موجب باز ماندن پلک ها و خشکی چشم می شود. در این افراد عمل جراحی پلاستیک پلک برای اصلاح عملکرد پلک ها انجام می شود .

اگر هریک از بیماری ها ی زیر را دارید به پزشک اطلاع دهید :
بیماری های چشمی مثلا گلوکوم ، خشکی چشم ، بیماری های رتین مثل کندگی رتین
بیماری های تیروئید ی مثلا پرکاری تیروئید و یا بیماری گریوز
بیماری های قلبی عروقی مثل فشارخون بالا ، دیابت ، بیماری گردش خون

خطرات احتمالی
خشکی چشم
سختی در بستن چشم
عفونت
تجمع مایع زیر پوست
لخته خون
درد ( ممکن است طولانی گردد )
تغییر رنگ و التهاب پوستی

دوره نقاهت 
بعد از پایان عمل پماد داخل چشمی و کمپرس سرد برای شما تجویز می گردد و گاهی اوقات یک پوشش روی چشمان شما گذاشته می شود . بعد از عمل تورم ، کبودی ، التهاب ، خشکی چشم ممکن است ایجاد شود که با کمپرس سرد ، پماد چشمی قابل کنترل است. تحریک پذیری و التهاب در محل برش جراحی هم ممکن است ایجاد گردد .

ماندگاری نتیجه جراحی
در مورد باقی ماندن نتایج عمل باید به این نکته توجه داشت که هیچ کدام از روش های جراحی برای جوان سازی دائمی نیستند و حالت افتادگی پوست به مرور زمان و با افزایش سن به تدریج باز می شود. به همین دلیل لازم است با رعایت نکاتی در پیشگیری از پیری پوست، روند افتادگی و شلی پوست را به تاخیر انداخت.


نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه