ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
22 بهمن 1396
همه چیز هایی که باید درباره پروتز سینه بدانید
پروتز سینه ده‌ها سال است که یکی از پرطرفدارترین عمل‌های جراحی پلاستیک محسوب می‌شود؛ چرا که بسیاری از بانوان برای بهبود شکل و اندازه سینه خود به این عمل روی می‌آروند.

عمل پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است؟

بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند.

سیگاری ها باید 2 هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند.

بیمارانی که شیردهی دارند، باید 4-8 هفته بعد از پایان شیردهی منتظر بمانند تا اندازه واقعی سینه تعیین شود.

پروتز سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی

سینه های شما بعد از جراحی با گاز پوشانده می شود و ممکن است برای شما لوله های ساکشن کار گذاشته شود، که نیاز است چند روز بعد برداشته شوند. ممکن است در طول دوره بهبودی به پوشیدن یک سوتین جراحی نیاز پیدا کنید.

شما نیاز دارید پس از جراحی تا شش هفته هیچ جسم سنگینی را بلند نکنید.

مسکن های بدون نسخه همانند استامینوفن می توانند به شما در کاهش درد کمک کنند.

پزشکتان هم ممکن است برایتان مسکن تجویز کند.

شما ممکن است در محل جراحی کمی ورم داشته باشید که با گذشت زمان باید ورم از بین برود و جای زخم محو شود.


آیا پروتزهای سینه مطمئن و قابل اطمینان هستند؟

ماده پر كننده پروتزها و لایه بیرونی آن از جنس سیلیكون است، و سیلیكون عنصری است كه در طبیعت یافت می‌شود و از تركیب عناصری چون كربن، ئیدروژن و اكسیژن ایجاد می‌شود. سیلیكون در تولید محصولاتی چون لوازم آرایشی، مواد غذایی و پروتزهای پزشكی مورد استفاده دارد. مطالعات زیادی در جهت اثبات بیماری‌زا بودن پروتزهای سیلیكونی سینه انجام شده است و در نتیجه این مطالعات می‌توان گفت كه در حال حاضر هیچ مدركی بر اینكه پروتزهای سیلیكونی سینه موجب افزایش سرطانهای سینه می‌شود وجود ندارد، در ضمن هیچ دلیلی بر اینكه پروتزهای سینه موجب ایجاد بیماریهای خود ایمنی مانند آرتروروماتوئید می‌شود وجود ندارد.

پروتز سینه

آیا لازم است كه منتظر بمانیم كه بعد از بچه‌دار شدن این جراحی را انجام دهیم؟

 این بسته به انتخاب بیمار است، تعداد زیادی از بیماران قبل از بچه‌دار شدن تحت عمل قرار می‌گیرند و بیشتر آنان هیچ مشكلی در شیردهی پس از جراحی ابراز نكرده‌اند. در ضمن برشی كه استفاده می‌شود كوچك است و جراح سعی می‌كند كه میزان به هم ریختگی غده‌های شیری اطراف نیپل را به حداقل برساند.پروتز سینه كه در زیربافت سینه موثر در شیر دهی  قرار می‌گیرد و  هیچ آسیبی به تغذیه كودك نخواهد رساند.


چه زمان باید پروتز تعویض شود ؟ آیا نیازی به تعویض پروتز هست ؟

همانند باقی  محصولات ساخت دست بشر، پروتز های سینه نیز تا ابد باقی نمی مانند. با وجود اینکه بسیار قوی و مقاوم هستند،حتی در برابر فشار، ولی مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان می باشند. به عبارت ساده تر، پوسته ی خارجی پروتز سینه، بالاخره فرسوده و نازک شده و در بعضی موارد نیاز به خارج کردن آن می باشد وباید جایگزین دیگری در همان فضا یا فضای دیگری استفاده شود.

 نمودارها مشخص می کند که نهایتا هر نوع پروتز سینه قبل از اینکه خراب شود، چقدر باقی می ماند.در یک نمودار میانگین حدود 20 سال است.

پروتز سینه

چه نوع برش هایی وجود دارد؟
به طور کلی سه نوع برش اصلی جراحی برای جاگذاری کردن پروتز سینه وجود دارد.
1.در برش زیرسینه ای، در زیر سینه، در قسمت چین زیر سینه ایبرش ایجاد می شود. طول برش حدود 3-5 سانتیمتر است. این متداولترین برش است و افتادگی طبیعی سینه معمولا به خوبی جای زخم سینه را پنهان می کند.

2.یک روش دیگر برش نزدیک پوست تیره نوک سینه میباشد که در اطراف و دور لبه ی آن ایجاد می شود. اشکال این برش این است که توسط هیچ، چین پوستی پوشیده و مخفی نمی شود و جای زخم ایجاد شده ممکن است ایجاد اختلال در شیر دادن بکند.

3.روش سوم برشی است که روی یکی از خطوط چین زیر بغل ایجاد می شود؛ این برش کمتر استفاده می شود چون پیدا کردن مکان مناسب برای پروتز سینه در بعضی بیماران سختتر است و اگر در آینده مشکلی بوجود آید یک برش اضافی و دیگر روی سینه ممکن است نیاز پیدا شود. اگرچه بعضی بیماران فکر می کنند، که این برش کمتر از همه قابل رؤیت است، ولی در حقیقت این موضوع همیشه صدق نمی کند، مخصوصا وقتی لباس بدون آستین پوشیده می شود که ناحیه ی زیر بغل مشخص است.


شما پروتز سینه را کجا قرار می دهید؟ جلو یا پشت ماهیچه؟

پروتز سینه

دو مکان یا دونوع پاکت برای قرار گرفتن پروتز وجود دارد : زیر بافت سینهو در جلوی ماهیچه ی سینهای، زیر ماهیچه ای سینه ای. ماهیچه ی سینه ای ماهیچه ای از قفسه ی سینه است که معمولا در بدنسازان رشد می کند.

در انگلستان مکان زیر بافت سینه یا جلوی عضله ای رایج ترین مکان مورد استفاده می باشد. ایراد آن این است که شکل ظاهری و نمای بیرونی پروتز در زنان لاغر چشمگیرتر و آشکارتر است. در این موارد ممکن است نمای لبه های پروتز در روی قفسه ی سینه قابل تشخیص باشد در این موارد به شما توصیه می شود که پروتز سینه ها را به صورت زیر ماهیچه ای بگذارید.

بعضی انواع پروتز سینه وجود دارند که برای روش جلوی عضله ای مناسب تر هستند. این زنان معمولا سینه های اصلی شان بزرگتر از زمان حالشان بوده است. وقتی کاهش حجم بسیار زیادی در سینه ی اصلی وجود داشته است و در اندازه پوست میزان کمی جمع شدگی وجود دارد، پس شکلی ایجاد می شود که مانند کیسهء خالی می شود.

تحت این شرایط گاهی اوقات بهتر است که پروتز در موقعیت زیر بافت سینه ای قرار بگیرند تا بتوانند پوستی که سینه ی اصلی را پوشانده، پر کنند. در مواردی که پوست خیلی شل و آویزان می شود و نوک سینه، تا زیر سینه پائین می آید، لازم است تا دوباره نوک سینه را بالا آورده و پوست پوششی را با روشهای لیفت پستان یا ماستوپکسی کوچک شوند. این حالت نیز در زمان مشاوره مشخص میشود.

 

دومین مکان، مکان زیر ماهیچه ای بین ماهیچه ی دیواره ی قفسه ی سینه و خود قفسه ی سینه می باشد.

مکان زیر ماهیچه ای پوشش روی پروتز سینه را افزایش می دهد، این پوشش شکل و ظاهر پروتز سینه را مخفی میکند. این مکان مخصوصا در زنان لاغری که بافت سینه ی بسیار کمی دارندو یا اصلاً ندارند، بسیار مفید است. با ایجاد پوشش زیاد در این شرایط  جلوی عوارض ذکر شده را میگیرد.هم چنین در این روش، مامو گرافی با کیفیت بهتری انجام می شود.ایراد آن این است که ممکن است، درد یا ناراحتی بیشتری بعد از عمل داشته باشید .

تصمیم گیری در مورد اینکه درباره ی شما ،چه مکانی باید برای گذاشتن پروتز سینه مناسب است، در زمان مشاوره مورد بررسی قرار خواهد گرفت و نهایتاً جراح پلاستیک مجرب با در نظر گرفتن تمام خصوصیات فردی شما جهات تصمیم نهائی را می گیرد.

پروتز سینه


عوارض پروتز سینه

اگرچه این یک عمل زیبایی است عمل جراحی سینه ممکن است خطراتی داشته باشد همچون:

درد پستان

تغییر و احساس درد در نوک سینه و سینه

تشکیل شدن زخم اسکار و سفت شدن دور پروتز

تشکیل شدن اسکار

خون ریزی

عفونت

ایجاد شدن مشکلاتی مربوط به اندازه یا سایز پروتز ( برای مثال، متقارن نبودن سینه ها)

همچنین ممکن است که پروتزها نشت کنند یا پاره شوند. اگر پروتز سالین پاره شود. سالین به وسیله بدن جذب خواهد شد. اما نشت سیلیکون ممکن است که درون پوسته پروتز باقی بماند یا به خارج از پوسته پروتز نشت کند. زمانی که یک پروتز سالین پاره شود، پروتز خالی خواهد شد. اما اگر پروتز های سیلیکون پاره شوند ممکن است هیچ علائم واضحی از خود بروز ندهند.
 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه