ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
15 اسفند 1396
همه چیز درباره لیپوساکشن
در این روش جراحی، به‌وسیله یک دستگاه مکنده و یک لوله توخالی، بافت چربی را از موضع‌های گوناگون بدن (مانند شکم) بیرون می‌کشند.

لیپوساکشن چیست ؟

در این روش جراحی، به‌وسیله یک دستگاه مکنده و یک لوله توخالی، بافت چربی را از موضع‌های گوناگون بدن (مانند شکم) بیرون می‌کشند. لیپوساکشن در واقع کشیدن چربی‌های نامطلوب توسط دستگاه مکنده از طریق سوراخ‌های کوچک و بدون برش جراحی است. در این روش چربی از محل‌های ناخواسته مثل شکم،ران،باسن ، بغل پا، زانو، بازو، چانه، گونه و گردن برداشته می‌شود.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن را می توان جهت کاستن تجمع چربی در نقاط زیر بکار گرفت

رانها ، باس و پهلوها ، شکم و کمر ، قسمت فوقانی بازوها ، پشت ، قسمت داخلی زانوها ، ناحیه قفسه صدری ، گونه ها ، چانه ، گردن ، ساق پاها

 

آنچه لیپوساکشن نمی تواند انجام دهد
لیپوساکشن درمانی برای چاقی نیست و جایگزین رژیم غذائی و ورزش نمی گردد . بعلاوه لیپوساکشن درمان موثری برای رفع سلولیت ( ناحیه فرورفته پوست معمولا روی رانها و باسن و پهلوها ) یا آویزان بودن پوست نمی باشد

 

در حین عمل لیپوساکشن چه اتفاقی رخ می دهد ؟ 

جراحی چربی اضافه 

لیپوساکشن از طریق برش های کوچک نامحسوس انجام می پذیرد
ابتدا یک محلول استریل به منظور کاستن از خونریزی و آسیب بافتی تزریق می گردد . سپس یک لوله توخالی باریک که کانولانا نامیده می شود از طریق این برش ها وارد شده و با حرکات جلو وعقب رفتن کنترل شده چربی های محل را شل می کند . این چربی که از محل خود جابجا شدهاست سپس بوسیله ی مکش با دستگاه خلاء یا سرنگ متصل به کانولا کشیده می شود .

آیا چربی مجددا بعد از لیپوساکشن باز می گردد؟
تعداد سلولهای چربی ثابت است و بعد از لیپوساکشن سلولهای برداشته شده جایگزین نمی شوند، ولی در صورت عدم رعایت رژیم غذایی ،سلولهای باقی مانده چربی اضافی را در خود ذخیره کرده و متورم میشوند. اما در هر صورت چاق شدن مجدد فرد به شکی متناسب و در تمام سطح بدن رخ میدهد.

جراحی لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

 لیپوساکشن

افرادی که به علت چاقی دچار درد های استخوانی و درد های ستون فقرات هستند.
اشخاصی که مبتلا به بیماری دیابت می باشند، هرگز نباید این عمل را انجام بدهند.
فردی که فشار خون بالا دارد.
سن فاکتور مهمی در این عمل دارد، بهتر است اشخاصی که سن بالای 40 دارند به این عمل فکر نکنند، زیرا که پوستشان انعطاف پذیر نمی باشد.
در کل آن هایی که باید این عمل را انجام دهند حتما قبل از انجام این عمل، بدن را از نظر سیستم‌ های گوارشی و غدد بررسی کنند چرا که گاهی اوقات افراد به کم کاری تیروئید یا دیابت دچار هستند که می ‌توانند برای عمل ایجاد مشکل کنند. بهتر است، کسانی که مبتلا به دیابت و فشار خون می باشند از انجام دادن این عمل صرف نظر نمایند زیرا خطرات زیادی از جمله مرگ را به دنبال دارد.

انواع لیپوساکشن
لیپوساکشن تورمی: در لیپوساکشن تورمی یک مایع مخصوص به بافت های چربی قبل از لیپوساکشن آنها تزریق می شود و به این ترتیب خارج کردن چربی از محل ساده شده، خون ریزی کمتر و ناراحتی بیمار حداقل می شود.
لیپو پلاستی : با کمک امواج مافوق صوت از پرتوهای انرژی مافوق صوت برای تجزیه سلول های چربی و خارج کردن ساده تر آنها از محل تجمع استفاده می شود. در صورت استفاده از خدمات یک فرد متخصص، فرد معالج می تواند تمام انتخاب های درمانی قابل استفاده برای انجام این کار را برای شما توضیح دهد.

 

نکته:
گاهی اوقات برای کاهش پوست اضافه ، انجام اعمال جراحی ثانویه توصیه می گردد . هنگامیکه مقادیر زیاد ( غالبا بیش از 5 لیتر چربی ) ساکشن گردد باید ملاحظات خاصی را در نظر داشت 
 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه