ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
20 اسفند 1396
درباره جراحی زیبایی واژن(لابیا پلاستی)
پیش از هر چیزی باید یادآوری کنیم بسیاری از خانم ها فکر می کنند اندام تناسلی شان غیرطبیعی است در صورتی که این ناحیه تقریبا شکل مشخصی ندارد درحال حاضر عمل زیبایی واژن بعد از عمل بینی، دومین جراحی پر طرفدار در ایران است.

لابیا پلاستی چیست؟
لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی است که به وسیله آن، شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را بهبود می بخشند. آمارها نشان می دهد بیشتر خانمهایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند. اگرچه تابحال از نظر فنی، اندازه نرمالی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما حالت ایده آل برای بیشتر زنان حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. البته ناگفته نماند که در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می تواند برداشته شود.

هدف انجام عمل: زیبایی اندام تناسلی بانوان می باشد که در آن شکل و فرم لابیای مینور اصلاح و کوتاه می شود.همچنین این جراحی بدون بیهوشی انجام می شود و مدت زمان آن حدود یک ساعت می باشد.

دو روش جراحی 
1.چاقوی جراحی   2. لیزر(با لیزر دقیق تر انجام می پذیرد)
_در روش اول لابیا مینور (لبه داخلی واژن) بریده شده و دو لبه با بخیه به هم دوخته می شوند. مزیت این روش، سریع بودن عمل جراحی است. اما این احتمال هم وجود دارد که لبه داخلی واژن بیش از حد بریده شده و جای خط زخمی مستقیم، بر روی مرز لبه واژن باقی بماند. به همین دلیل معمولا روش دوم، روش ارجح در عمل زیبایی واژن است.
در روش wedge یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد می کنند. این روش نسبت به روش trim بهتر است زیرا مرز طبیعی لبه واژن را حفظ می کند.

_در روش دوم (استفاده از لیزر) ضمن اینکه باعث می شود، برش دقیق تر انجام شود می تواند موجب بهبود سریعتر بخیه ها هم بشود.

عوارض احتمالی
عفونت، درد شدید، ورم، باز شدن زخم و خونریزی، نارضایتی از نتیجه عمل ،

آیا جراحی زیبایی واژن بر رابطه جنسی اثر می‌گذارد؟
لابیاپلاستی اثر منفی بر رابطه جنسی نمی‌گذارد. به علاوه از آنجایی که بافت و پوست اضافی مسدود کننده دهانه واژن و کلیتوریس برداشته می‌شود، حس اندام تناسلی به حالت طبیعی برمی‌گردد. جراح ماهر و باتجربه برش‌هایی را نزدیک ناحیه کلیتوریس ایجاد می‌کند و نهایت دقت را برای محافظت و حفظ عصب‌های حسی به کار می‌برد.

لابیاپلاستی بر بارداری چه تاثیری دارد؟
به بانوان توصیه می‌شود که لابیاپلاستی را تا زمان زایمان به تاخیر بیاندازند. اگر بیمار نتواند بدشکلی لابیا را تا پایان بارداری تحمل کند، به وی توضیح داده می‌شود که ممکن است نتایج عمل پس از زایمان تغییر کند. اگر شما نیز قصد انجام عمل زیبایی واژن دارید، حتماً پزشک معالج را از برنامه خود برای بارداری آگاه کنید تا طرح قبل و بعد از بارداری برایتان تهیه شود.

مراقبت بعد از جراحی:
_1 هفته استراحت کنید، 
_2 روز کمپرس یخ استفاده کنید، 
_2 ماه نزدیکی نکنید، 
_1 ماه ورزش نکنید، 
_از خوردن غذا های چرب و تند پرهیز نمایید.

هزینه این جراحی بین  2 تا 3 میلیون تومان تخمین زده می شود و همچنین اگر جراحی توسط لیزر انجام شود هزینه 1 تا 1.5 میلیون افزایش می یابد.

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه