ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
30 بهمن 1396
تولید عضله مصنوعی
این جراحی برای افرادی که دچار تحلیل شدید عضلانی هستند یا اینکه بر اثر تصادف، بخشی از عضله خود را از دست داده‌اند یک روش درمانی بسیار موثر می باشد.و همچنین برای افرادی که با ورزش کردن به فرم دلخواه خود نرسیدند می تواند رضایت بخش باشد .

آسیبهای جدی ورزشی و بیماریها می‌تواند به عضلات انسان صدمه زده و بر کیفیت زندگی وی تاثیر بگذارد اما دانشمندان آمریکایی در تلاشی نویدبخش موفق به تولید یک عضله مصنوعی شده‌اند که نه تنها مانند نمونه واقعی عمل می‌کند، بلکه همچنین می‌تواند خود را ترمیم کند.

کاشت عضله

محققان دانشگاه دوک در کارولینای شمالی برای اولین بار نشان داده‌اند که یک عضله مصنوعی می‌تواند با قدرتی مشابه یک عضله طبیعی منقبض شود.این بافت آزمایشگاهی که از سلولهای نابالغ پیش‌ساز – سلولهای خونی که برای کاربری خاص برنامه‌ریزی نشده‌اند- ساخته شده، در موشها بکار گرفته شد.این درحالیست که به باور محققان، دستاورد آنها یک گام اساسی به سوی پرورش عضله با دوام جایگزین در انسانها محسوب می‌شود.

کاشت عضله

برخلاف نمونه‌های قبلی عضلات زیست‌مهندسی شده، الیاف عضله مصنوعی جدید با شدتی مشابه نمونه طبیعی آن منقبض می‌شوند.

سلولهای ماهواره‌ای- سلولهای بنیادی خفته‌ای که در اثر صدمه برای بازسازی بافت آسیب‌دیده فعال می‌شوند- در مرکز مکانسیم خود-ترمیم‌گر قرار دارند.تحریک بافت با پالسهای الکتریکی به منظور ایجاد انقباض نشان داد که عضله مهندسی شده بیش از 10 برابر قویتر از عضله آزمایشگاهی پیشین است.


آنها ابتدا عضله را با سم مار تخربب کردند.پس از آسیب‌دیدن عضله ، سلولهای ماهواره‌ای وارد عمل شده و الیاف آسیب‌دیده عضله را فعال، تکثیر و ترمیم کردند.دانشمندان به مشاهده فرآیند ادغام و بلوغ عضله در یک حیوان زنده از طریف دریچه‌های شیشه‌ای کوچکی که در پشت موشها وارد کرده بودند، پرداختند.

عضله مصنوئی

یک اصلاح ژنتیکی که منجر به تولید نورهای فلورسنت در زمان انقباض الیاف عضله می‌شد، این امکان را فراهم کرد تا قویتر شدن آن بطور بلادرنگ قابل مشاهده شود. هرچه قدرت االیاف بیشتر می شد، نور آنها نیز درخشان تر می‌شد.نتایج این پژوهش در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

 

این جراحی برای افرادی که دچار تحلیل شدید عضلانی هستند یا اینکه بر اثر تصادف، بخشی از عضله خود را از دست داده‌اند یک روش درمانی بسیار موثر می باشد.و همچنین برای افرادی که با ورزش کردن به فرم دلخواه خود نرسیدند می تواند رضایت بخش باشد ولی هرگز جایگزین مناسبی برای ورزش کردن نخواهد بود.

جاستین جدلیکا

جاستین جدلیکا 

جاستین جدلیکا یکی از افرادی است که از این نوع عمل‌های خاص انجام داده است. اگر همین‌طور به تزریق سیلیکون ادامه بدهد در آینده‌ای نزدیک میزان سیلیکون در بدن او بیشتر از عضله خواهد بود.


“گذر زمان کم کم به من نشان داد که ظاهر ایده آل و رویایی من، همان عروسک کِن(عروسک مرد باربی) است. “

باربی مرد

“من هر جایی از بدم که امکانش بود را جراحی کردم و از سر تا نوک پاهایم را به سلیقه خود درآوردم، اما همچنان می خواهم کارهای بیشتری انجام دهم. من قصد دارم که بی نقص ترین مرد دنیا از نظر ظاهری که همان کِن است، تبدیل شوم.


محض اطلاع شما عزیران، این فرد تا حالا بیش از 1۹۰ عمل جراحی انجام داده است. تقریباً هیچکدام از عضلات: شکم، بازو و پشت بازو، سینه، باسن و سرشانه متعلق به خود او نیستند!
این هم عکس قبل و بعد از عمل جاستین

جاستین جدلیکا

 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه