ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
16 اسفند 1396
انواع جراحی لاغری با عواقب و نتایج آنها
در این مطلب 10 نوع از جراحی های لاغری را با عواقب و نتایج آنها به شما معرفی می کنیم.


1.لیزر لیپولیز

 لیزر لیپولیز

- لیزر لیپولیز، یک روش لیپوساکشن غیر تهاجمی برای لاغری موضعی است که برای رفع تجمع چربی مقاوم در نواحی مختلف بدن مثل جلو و داخل ران ها، پهلوها، و رفع غبغب استفاده می شود.در این روش ناحیه تحت درمان با استفاده از مواد مخصوص به صورت موضعی بی حس می شود. پس از بی حس شدن این ناحیه، یک شکاف کوچک در پوست بیمار ایجاد شده و از طریق آن یک لوله بسیار کوچک (یک لوله فلزی توخالی با عرض ۱ میلی متر) به شکاف پوست وارد شده و از طریق این لوله ابزار پرتو دهی لیزر به پوست وارد و برای ذوب کردن سلول های چربی مورد استفاده قرار می گیرد. سلول های چربی ذوب شده در این حالت در ادامه بطور طبیعی توسط بدن دفع می شوند.لیزر لیپولیز فقط برای رفع ۵۰۰ میلی لیتر چربی مناسب می باشد و به همین خاطر برای از بین بردن مقادیر بیشتر چربی لازم است از روش لیپوساکشن استفاده شود.
نتایج
-بلافاصله پس از درمان، بیمار با مقداری کاهش وزن و سفت شدن پوست مواجه خواهد شد، اما نتایج نهایی حاصل از این روش درمانی به تدریج در طول چند هفته با ادامه یافتن فرآیند کار بدن و دفع طبیعی چربی ذوب شده قابل مشاهده خواهد بود.
عوارض
-به خاطر مواد بی حسی، این روش درمانی نباید دردناک باشد. پس از درمان بیمار با مقداری ورم، کبودی یا ناراحتی محدود برای چند روز مواجه خواهد شد.

2.مزوتراپی

مزوتراپی شامل تزریق های متعدد زیر سطح پوست با استفاده از سوزن های بسیار ریز است. این روش درمانی می تواند به بهبود چرخش خون، جایگزینی ویتامین های از دست رفته، مواد معدنی و آمینو اسیدها، یا افزایش سطح اسید هیالورونیک کمک موثر نماید. هر جلسه درمانی به حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد و معمولاً بدون درد است. در صورتی که شما هنگام استفاده از این روش احساس ناراحتی داشتید، پزشک می تواند از مواد مخصوص جهت بی حسی موضعی قبل از شروع درمان برای بیمار استفاده نماید. تزریق های مورد نیاز در این حالت هر دو هفته یک بار برای ۲ تا ۳ جلسه درمانی ادامه پیدا می کند. به هر حال بعضی افراد ممکن است به جلسات درمانی بیشتر برای دستیابی به نتایج مورد نظر نیاز داشته باشند. بعد از جلسات درمانی لازم است از یک برنامه نگهداری برای هر ۲ تا ۳ ماه یکبار استفاده شود.
عوارض
-تزریق های ریز مورد استفاده در این روش درمانی حداقل ناراحتی را برای بیمار به همراه دارد. عوارض جانبی احتمالی در این حالت می تواند شامل مقداری کبودی یا ورم محدود باشد که این شرایط معمولاً با گذشت یک روز از بین می رود. بعضی افراد ممکن است به این روش درمانی واکنش آلرژیک نشان دهند، هر چند این شرایط به ندرت در افراد مشاهده می شود.

3.لیپوساکشن (لیپوماتیک)

 لیپوساکشن

در طول درمان لیپو ساکشن برای لاغری موضعی، شکاف های ۵ میلی متری کوچک در اطراف ناحیه تحت درمان ایجاد شده و یک لوله مکش تو خالی (که به آن کانولا گفته می شود) به شکاف وارد شده و زیر پوست حرکت داده می شود. به این ترتیب سلول های چربی تجزیه شده و بافت چربی به صورت دستی با یک سرنگ بزرگ یا با استفاده از یک پمپ مکش از محل خارج می شود. به این ترتیب، در این روش درمانی لایه رویی پوست اتصال خود را با بافت پیوندی و عضلات زیرین در طول درمان حفظ می کند و یک لایه نازک از چربی در زیر پوست به منظور جلوگیری از ایجاد فرو رفتگی یا برآمدگی پس از لیپوساکشن، باقی می ماند.
عوارض 
-مقداری فشار، حرکت، و سوزش ممکن است در طول فرآیند لیپوساکشن  در لاغری موضعی و در هنگام خروج چربی از بدن احساس شود، اما به ندرت این شرایط دردناک است. کبودی، ورم و خارج شدن مایع به رنگ خون از زخم ها ممکن است برای چند روز پس از درمان در بیمار مشاهده شود. عوارض جانبی بسیار نادر در این حالت شامل عفونت، ایجاد ظاهر نا مناسب، بی حسی و یا وارد شدن آسیب به عصب در محل درمان می باشد. 

4.کرایولیپولیز

 کرایولیپولیز

کرایولیپولیز یک روش درمانی است که در آن از یک فرآیند خنک کننده هدفمند با یک ابزار مکش خاص استفاده می شود. این فرآیند می تواند دمای ناحیه تحت درمان را تا منفی ۶۰ درجه سانتیگراد کاهش دهد. مطالعات انجام شده در این رابطه نشان می دهند سلول های چربی نمی توانند از این دما جان سالم به در ببرند و بنابراین این روش درمانی می تواند بطور موثر سلول های چربی جمع شده در زیر پوست را با منجمد کردن آنها نابود نماید. مزیت این تکنولوژی در اینست که بر سلول های دیگر تاثیری نداشته و فقط سلول های چربی را منجمد کرده و از بین می برد. در طول فرآیند درمان، سلول های چربی به بلور یخ تبدیل شده و می میرند. به این ترتیب بدن می تواند بطور طبیعی آنها را دفع نماید. در طول چند ماه بعد، سلول های چربی مرده به تدریج از بدن دفع می شوند و ظاهر جدید در بدن ایجاد می گردد.

-با شروع روند سرد کردن پس از گذشت چند دقیقه، بیمار فشار و سرمای شدید در ناحیه مورد نظر احساس میکند. اما این احساس به سرعت با تکمیل درمان از بین خواهد رفت. درمان بیمار با استفاده از این روش می تواند به حدود یک تا دو ساعت زمان نیاز داشته باشد. معمولاً بیمار می تواند کاهش قابل توجه در چربی بدن خود را پس از یک جلسه درمان مشاهده نماید، اما با جلسات درمانی اضافی، این نتایج بهتر نیز خواهد شد.
عوارض
-کرایو لیپولیز یک روش درمانی تایید شده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا برای از بین بردن چربی های جمع شده در ناحیه پهلو و شکم است. نتایج مطالعات انجام شده در این حوزه بی خطر و موثر بودن این روش درمانی را ثابت می کند. معمولاً، این روش درمانی به حداقل استراحت پس از درمان نیاز دارد و بیمار ممکن است با مقداری ناراحتی یا درد محدود پس از درمان مواجه شود. عوارض جانبی این روش درمانی شامل قرمز شدن پوست، کبودی، ورم، ناراحتی در هنگام لمس، گرفتگی، خارش، سوزش، و بی حسی است. بی حسی ایجاد شده در این شرایط می تواند برای چند هفته پس از درمان ادامه داشته باشد.
نتایج
-هر یک از جلسات درمانی کرایو لیپولیز می تواند کاهش قابل توجه چربی در ناحیه تحت درمان را به همراه داشته باشد و این کاهش بین ۲۰ تا ۴۰ درصد است. پس از اینکه درمان اولیه کامل شد، بیمار می تواند از جلسات درمانی اضافی برای کاهش بیشتر چربی و ایجاد ظاهر مطلوب تر نیز استفاده نماید. 

5.کویتیشن

 کویتیشن

دستگاه کویتیشن لاغری (لاغری با اولترا سوند) یک تکنولوژی خارج کردن چربی از بدن بدون نیاز به بی حسی، ایجاد شکاف، ناراحتی، و استراحت است .
کویتیشن لاغری یک روند طبیعی است که در آن از امواج مافوق صوت (اولترا سوند) دارای فرکانس کوتاه استفاده می شود. این امواج می توانند حباب هایی در مایع سلول های چربی ایجاد نمایند. این حباب ها به تدریج بزرگ شده و با رسیدن به یک اندازه مشخص، می ترکند. انرژی آزاد شده در این حالت به شکل گرما است و می تواند فشار مشخصی را به سلول چربی وارد کند. با توجه به اینکه سلول های چربی از نظر ساختاری امکان تحمل کردن لرزش ایجاد شده در کویتیشن را ندارند، تاثیر ناشی از کویتیشن با تجزیه ساده سلول های چربی بدون وارد شدن آسیب به رگ ها، بافت عصبی و عضلانی همراه است.
-پس از تخریب سلول های چربی، این سلول ها به شکل تری گلیسرید در مایع میان بافتی موجود بین سلول ها آزاد می شود. در این محل این سلول ها به صورت گلیسیرین مصرف شده و اسیدهای چرب آن آزاد می شود. در حقیقت محلول مایع گلیسیرین توسط سیستم چرخش خون جذب می شود و به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین اسیدهای چرب آزادی که حل نمی شوند به کبد منتقل شده و به عنوان اسید های چرب آزاد شده از مواد غذایی پردازش می شود.

-این روش درمانی برای لاغری موضعی و لاغری شکم با قرار دادن یک لایه ژل بر روی محل درمان شروع می شود. سپس دسته دستگاه به صورت چرخشی بر روی پوست حرکت داده و انرژی مافوق صوت از آن خارج می شود. این روش درمانی نیاز به بی حسی ندارد. اکثر بیماران این روش درمانی را بدون درد و راحت توصیف کرده اند. به هر حال، در این حالت ممکن است مقداری ناراحتی به خاطر لرزش پخش شده از داخل بدن برای بیمار ایجاد شود، اما این لرزش مضر نیست و به محض فاصله گردن دسته دستگاه از بدن قطع می شود.
عوارض
-پس از درمان ممکن است نیاز بیمار به دستشویی رفتن افزایش پیدا کند. در این زمان به بیمار توصیه می شود به مقدار زیاد آب بنوشد تا به این ترتیب به دفع سلول های چربی از بدن برای لاغری شکم و پهلو کمک نماید. با توجه به اینکه روش کویتیشن بدون درد، بی خطر و غیر تهاجمی است، عوارض جانبی آن در موارد نادر در افراد بیمار مشاهده می شود.

6.هایفوتراپی
هایفوتراپی (درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. هایفو لاغری چربی اضافی را با تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای همیشه از بین می‌برد. تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می‌رساند و به این ترتیب ناحیه مورد نظر به طور مستقیم و به روشی موثر لاغر می‌شود.

7.رادیوفرکوئنسی یا آر اف (RF)

درمان رادیوفرکوئنسی یا آر اف (RF) یک روش درمان غیر تهاجمی است که برای تغییر شکل لایه‌های زیر سطح پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از یک دستگاه پیشرفته که به‌طور خاص برای از بین بردن بافت‌های چربی اضافی در بدن مردان و زنان طراحی شده استفاده می‌گردد با لاغری با آر اف می‌توان سلولیت را نیز تحت درمان قرار داد.
در لاغری موضعی با ار اف از امواج رادیوفرکوئنسی برای گرم کردن بافت‌ها و تغییر شکل آن‌ها استفاده می‌شود. به این ترتیب برخلاف روش‌های لاغری تهاجمی که عمدتاً بر لایه‌های سطحی پوست تاثیر می‌گذراند، امواج رادیوفرکوئنسی عمدتاً بر لایه‌های عمیق‌تر پوست تاثیر گذاشته و بر لایه‌های بالای پوست تاثیر خاص ندارند.

 

 

8.جراحی لاغری پلیکاسیون معده
این عمل به روش لاپاروسکوپی و با بیهوشی عمومی انجام می گیرد. در این روش طول معده را به صورت دامن روی هم پلیسه می زنیم تا فضای داخل معده تنگ گردد.
از این رو بیمار به دلیل کوچک شدن فضای معده قادر به خوردن حجم زیاد غذا نخواهد بود و در این روش هیچ قسمت از معده برداشته نشده وحذف نمی‌گردد، لذا می‌توان به هر دلیلی که نخواهیم معده را به حالت اول برگردانیم.
 این روش در بیمارانی که حدود ۳۰ تا ۳۵ کیلوگرم اضافه وزن دارند، روش مناسبی می باشد. 
عوارض
-از آنجا که در این روش هیچ قسمتی از معده بریده نمی شود، احتمال بروز عوارضی چون نشت داخل شکمی و یا خونریزی اندک است و درصورتی که عارضه ای رخ دهد، با بازکردن پلیسه مشکل ایجاد شده برطرف خواهد شد.
جراحی لاغری پلیسه معده یک روش دائمی بوده و می‌تواند برای همیشه در بدن باقی بماند. در ۱۵-۱۰ درصد موارد پس از ۵ سال و به دنبال پرخوری زیاد، معده می تواند تا حدودی متسع شده و پلیسه ها از یکدیگر فاصله بگیرند. در صورتی که بیمار مجددا افزایش وزن را تجربه نماید، امکان عمل و پلیسه مجدد، به منظور کاهش حجم معده وجود دارد.


9. بای پس روده برای لاغری

در این روش نه تنها حجم معده کوچک می شود بلکه تمام طول روده به استثنای ۱۰۰-۱۵۰ سانتی متری انتهایی بای پس شده و از دور جذب خارج می شود.
عوارض
-به دلیل سوءجذب بسیار شدید و کمبود شدید ویتامین و پروتئین نیاز به مصرف دائمی حجم زیادی از مکمل ها دارد و اسهال یکی از عوارض شایع در این عمل می باشد.

10. بادی جت (Body - jet) 
دستگاه بادی جت، ساخت شرکت human med آلمان می باشد که در طراحی آن از آب برای خارج کردن چربی از بدن استفاده شده است. این روش یک عمل سرپایی کوچک می باشد که بدون نیاز به بیهوشی و از طریق بی حسی موضعی در کلینیک ها انجام می شود. در این تکنیک با استفاده از پاشیدن آب با قدرت بالا در بین چربیهای زیر پوست به شکل کنترل شده و ایمن چربیهای زیر پوست تکه تکه و جدا می شود و همزمان به داخل دستگاه مکیده می شود.
همچنین می توان از چربی های خارج شده برای بزرگ کردن سینه به جای پروتز و یا جوان سازی دست و... استفاده کرد.
 

 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه