ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
24 خرداد 1396
کمبود پروتئین در بدن
علائمی که نشان می دهد شما به اندازه کافی پروتئین نمی خورید

پروتئین ها برای بدن بسیار لازم و ضروری اند. زنجیره ای از آمینواسیدها را دارند که مولکولهای مهم برای قسمت های مختلف بدن محسوب می شود.

پروتئین یکی از اجزای تمامی سلول های بدن شماست . بدن از پروتئین برای ساختن و ترمیم بافت هااستفاده  میکند ، آنزیم وهورمون و سایر مواد شیمیایی بدن را می سازد، کمک به ساخت استخوان ها ، ماهیچه ها ، پوست و خون می کند.


برخلاف کربوهیدرات وچربی، بدن شما پروتئینی ذخیره نمی کند . پس شما بایدمرتبا مواد مغذی پروتئینی مصرف کنید تا به بدنتان چیزهای حیاتی که لازم دارد برسانید.

منابع غنی از پروتئین،شامل گوشت ، ماهی، شیر، تخم  مرغ و سویا، لوبیا ، کره بادام زمینی است.

متخصصان تغذیهمی گویند که10 تا 30درصد کالری روزانه راازپروتئین بگیرید . .خانم ها از 19 تا بالای70 سال نیاز به 46 گرم پروتئین در روز دارند و آقایاناز 19تا بالای 70 سال نیاز به 56 گرم پروتئی ندارند.اگر این مقدار پروتئین را نخورید روی بدنتان اثر مخرب میگذارد از موها گرفته تا ناخن هایتان.

ضعف عظلانی

 علائم کمبود پروتئین

درد یکهویی و ضعف عظلانی می تواند نتیجه کمبود حجم پروتئین باشد.پروتئین بنزین ماهیچه هاست ، این موضوع در مردان مخصوصا در سنین بالا رخ می دهد ، و اگرمقدار تعیین شده پروتئین در روز را نگیرند ، ماهیچه هایشان میریزد.

ضعیفی مو

ضعیفی مو

مو ی شما از پروتئینی به نام کراتین مشتق شده. فولیکولهای مو شما نیاز به پروتئین برای رشد دارد. یکی از دلایل ریزش مو می تواندکمبود پروتئین باشد.

هوس مکرر مواد غذایی


یکی دیگر از نشانه های کمبود پروتئین بدن هوس مکرر مواد غذایی است.مخصوصا آنهایی که شیرینی می خورند. پروتئین باعث میشود که شما مدت بیشتری احساس سیری کنید و انرژی داشته باشید.

جمع شدن آب زیر پوست


جمع شدن آب زیر پوست مخصوصا در نقاط تحتانی بدن از علائم کمبود پروتئین است. پروتئین نقش اساسی را برای جمع کردن مایعات از بافت ها دارد ، مخصوصا در پا  و مچ پا، که آب و نمک را داخل رگهای خونی نگه می دارد.اگر بدن کمبود پروتئین داشته باشد ، این مایعات در اطراف بافت ها جریان پیدا می کند و باعث تورم در پا می شود که اصلا هم راحت نیست.

منبع: top10

 

 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه