ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
9 مرداد 1396
رژیم کتونی چیست؟
رژیم کتونی ، یک نوع رژیم کم کربوهیدرات است . ایده ی این رژیم این است که شما از پروتئین و چربی کالری بگیرید وکمتر از کربوهیدرات ها استفاده کنید.شما مصرف کربوهیدراتهایی که راحت هضم می شوند مثل ، قند ، نوشابه ، نان سفید، شیرینی را قطع می کنید.

کربوهیدرات‌ چیست؟

کربوهیدرات‌ها در واقع همان قند، نشاسته و فیبر موجود در میوه‌ها، حبوبات، سبزیجات و لبنیات هستند.


این رژیم چگونه کار می کند:

وقتی شما کمتر از 50 گرم کربوهیدرات در روز مصرف می کنید ، بدن شما بیشتر سوخت و ساز می کند. 34 روز بعد بدن شروع می کند که پروتئین و چربی را بشکاند تا انرژی لازم راتامین کند ، این باعث میشود که وزن کم کنید. به این کتوز می گویند

رژیم کتونی به درد چه کسانی می خورد ؟

رژیم کتونی

مردم اغلب از رژیم کتونی جهت کاهش وزن استفاده می کنند، ولی می تواند برای شرایط پزشکی خاص هم از این رژیم کتونی استفاده بشود ، مانند صرع.
همچنین رژیم کتونی برای بیماران قلبی، بیماری های مغزی خاص، جوش و آکنه کاربرد دارد. ولی ابتدا باید با دکترمشورت بشود که آیا این رژیم کتونی مناسب شرایط شماست یا خیر، مخصوصا اگر دیابت نوع 1 داشته باشید.

کاهش وزن

رژیم کتونی

رژیم کتونی کمک می کند که شما در 3 تا 6 ماه اول نسبت به رژیم های دیگر وزن بیشتری کم کنید. این هم به این خاطر است که کالری بیشتری می سوزد تا  چربی به انرژی تبدیل بشود نسبت به کالری ای که برای تبدیل کربوهیدرات به انرژی مصرف می شود. شاید هم اینطور باشد که رژیم پروتئینی شما را بیشترراضی می کند و شما کمتر می خورید، البته این هنوز اثبات نشده .

سرطان

رژیم کتوژنیک

انسولین یک هورمونی است که اجازه می دهد بدن قند بیشتری را بسوزاند . رژیم کتونی کمکمی کند که سوخت و ساز بدن شما بیشتر بشود ، پس دیگر آن ها را ذخیره نمی کند . به این معنا که بدن شما انسولین کمتری لازم دارد و تولید می کند. این سطح پایین انسولین از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری میکند .

بیماری های قلبی

رژیم کتونی

پایین بودن سطح انسولین در این رژیمکتونی باعث می شود که بدن کلسترول نسازد . برای همین احتمال مبتلا شدن به فشار خون بالا ، آرتروز ، مشکلات قلبی کمتر میشود .

جوش

رژیم کتونی

کربوهیدرات روی پوست اثر می گذارد ، پس کم کردن آن کمک کننده است. کاهش انسولین در رژیم کتونی می تواند مانع از جوش زدن بشود .

دیابت

رژیم کتونی

رژیم کم کربوهیدرات باعث می شود قند خون شما پایین بماند ونسبت به رژیم های دیگر قابل کنترلتر است . ولی وقتی بدن شما برای تولید انرژی چربی سوزی می کند ، اجزایی به نام کتون می سازد . اگر شما دیابت نوع 1 داشته باشید حجم کتون خونتان ممکن است شما را بیمار کند . پس برای تغییرات رژیم غذایی حتما با دکتر در این زمینه مشورت کنید

http://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-ketogenic-diet

 

نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه