ورود اعــضــاء
گروه خدمات و محصولات
لیست زیرگروه
موقعیت مکانی
امکانات
جستجو
حمــایت کنندگــان
17 اسفند 1396
نکات مهم درباره ریباندینگ و کراتینه مو
اغلب این تصور پیش می‌آید که کراتینه به صاف کردن مو مربوط می‌شود در صورتی‌که این تصور صحیح نیست.

کراتینه مو چیست؟
یک پروتئین است که به طور طبیعی در موهای شما وجود دارد که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می‌گردد. در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. می‌تواند موهای فر را صاف و نرم کرده و آن‌ها را به‌ مدت چند ماه براق و بدون پیچش نگه ‌دارد. این درمان که امروزه در بسیاری از آرایشگاه‌ها و سالن‌ها توصیه می‌شود، ممکن است انجامش تا یک‌سال طول بکشد و اغلب هم پرهزینه است.

کراتین مو

 

اغلب این تصور پیش می‌آید که کراتینه به صاف کردن مو مربوط می‌شود در صورتی‌که این تصور صحیح نیست. هنگام کراتین‌کردن موها، محلولی استعمال می‌شود که کراتینه با موها ترکیب شده و آسیب‌های کوتیکول‌ مو را ترمیم می‌کند و در نتیجه کراتینه موجب براق ‌شدن و کاهش وز مو شده اما به‌طور مستقیم موجب صاف ‌شدن موها نمی‌شود.

مهمترین عوارض آن عبارتند از:
- خطر سرطان:
فرمالدئید، یک ماده سرطانزاست که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. حتی نوع مشهور کراتین مو به نام نوع برزیلی حاوی فرمالدئید است. اگر چه بیشتر سالن های زیبایی از ماسکهای مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز سرطان دارد. اگر چه تعداد کمی از محصولات کراتینه که فاقد فرمالدئید هستند وجود دارند ولی این مواد نتایج دلخواه را ندارند چرا که قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است.

- ریزش مو:
مشکل بزرگ دیگر ریزش مو در تعدادی از مصرف کنندگان این روش است. دیده شده که موها پس از اولین شستشو از ریشه شروع به ریزش می کنند حتی اگر از محصولات مراقبت مو که در سالنها توصیه می شود، استفاده کنند.
بعلاوه غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است.
در این شرایط مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو ضروری است و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد ریزش مو باشد.

- واکنشهای حساسیتی:
مثل سایر مواردیکه برای مو انجام می شود، کراتینه کردن مو نیز با بروز واکنشهای آلرژیک در تعدادی از افراد همراه بوده است. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است که علائم معمول آلرژی محسوب می شوند باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید.
شما ممکن است از فرم فریا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از 2 ماه دوام نمی آورد.

ریباندینگ مو

 ریباندینگ مو

ریباندینگ پروسه ای شیمیایی است که در آن موها صاف، یکدست و براق می شوند. این پروسه دائمی و کمی گران قیمت است که البته با توجه به سالنی که مراجعه می کنید و محصولاتی که برای این کار استفاده می کنند، قیمت این کار متفاوت می شود.
هر مویی حالت مخصوص به خود را دارد. بعضی از موها فر، بعضی حالت دار و برخی مجعد هستند که مواد مصرفی در ریباندینگ باعث می شود که ساختار موها دگرگون شده و حالتی خنثی پیدا کنند که این خود باعث صاف شدن موها می شود.
شاید مو در اثر ریباندینگ دچار شسکستگی شود و خود به خود خرد شود. مواد شیمیایی نامرغوب برای ریباندینگ و همچنین میزان حرارت وارد شده به مو شاید به گونه ای است که حین ریباندینگ به مو آسیب رسانده است.

ریباندینگ چگونه انجام می شود؟
-
بعد از شستو شو و خشک کردن مو ها،آنها به چند دسته تقسیم شده و کرم صاف کننده روی هر دسته از موها زده می شود.پس از آن به موها برای 10 تا 40 دقیقه بخار داده شده و سپس شسته می شود.
- موها با سشوار خشک شده و با یک محلول کراتینه شسته می شوند
- با یک اتوی مو، موها صاف شده و هرگونه فر و یا حالت اضافی از بین می رود. دقت داشته باشید که درجه حرارت اتو مو باید 180 درجه بوده و بهتر است از اتوهای سرامیکی به جای فلزی استفاده شود. موها تاجایی که به طور یک دست صاف شوند، اتو کشیده می شوند.
-بار دیگر موها را جدا شده و به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و خنثی کننده ای روی موها ریخته شده و 30 دقیقه باقی می ماند.
- پس از 30 دقیقه موها شسته شده و پس از خشک کردن و سشوار کشیدن موها ،روی آن ها یک سرم تقویتی مو زده می شود. در صورت تمایل می توان از اتوی مو استفاده کرده و موها را به صورت یکدستی صاف کرد.

عوارض ریباندینگ
-خشک شدن مو
یکی از شایع ترین عوارض ریباندینگ خشک شدن مو می باشد که حتما باید از نرم کننده های مخصوص استفاده شود. همچنین ریباندینگ مو ممکن است منجر به ریزش مو شود.

-آلرژِی
 ریباندینگ مو در بعضی افراد ایجاد آلرژی میکند. سرخی و خارش پوست پوست سر، خارش در سایر نواحی بدن، عفونت چشمی از مشکلات ریباندینگ در بعضی افراد است. که در صورت مشاهده چنین مشکلاتی حتما به پزشک مراجعه کنید.

ریباندینگ و کراتین مو

نکته:
با وجود اینکه ریباندیگ مو به شدت موها را زیبا و نرم می کند اما در صورتی که ماهرانه و با استفاده از مواد درجه 1 این کار صورت نگیرد به شدت مو را دچار آسیب خواهد کرد.
موها پس از ریباندینگ حساس و ضعیف می شوند. شاید ماه اول پس از ریباندینگ همیشه باید موهای خود را باز بگذارید چون در اثر بستن و یا دم اسبی کردن دچار ریزش مو شوید.

 


نظــرات کاربران
کاربر گرامی، برای ثبت نظر خود ابتدا باید وارد سایت شوید

تخفیف های ویژه